AKTUALNOŚCI

NAWET 5 TYSIĘCY NA REALIZACJĘ WŁASNEGO PROJEKTU W RAMACH MIKRODOTACJI

Dzisiaj , 10 lutego w Internacie PCEZ w Świdniku odbyło się szkolenie dla osób z powiatu świdnickiego w ramach kolejnego konkursu grantowego projektu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO”. W ten sposób można pozyskać do 5000 zł na realizację własnego projektu.
lubasOd trzech lat na terenie kraju uruchomiony jest fundusz mikrodotacji dla młodych organizacji i grup nieformalnych. Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest „nowicjuszom”, którzy rozpoczynają swoje działania na naszym terenie.- wyjaśnił organizator szkolenia Maciej Lubaś. To spotkania to rodzaj wsparcia dla osób, które chcą realizować ciekawe zadania społeczne. Właśnie taki cel przyświeca całemu projektowi „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO”. Podstawowym narzędziem wsparcia są mikrodotacje, natomiast narzędziami wspomagającymi: szkolenia, doradztwo, animacja oraz dodatkowe konkursy dla beneficjentów programu grantowego. Celem głównym projektu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych z woj. lubelskiego w życie publiczne, a adresowany jest do:
– młodych organizacji pozarządowych,
– grup nieformalnych,
– grup samopomocowych.
kubaW spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz powiatowych- Jakub Osina i Leszek Czechowski.- Nasza obecność tutaj podyktowana jest tym, że my, jako zarząd powiatu chcemy wspierać rozwój organizacji pozarządowych- powiedział członek zarządu powiatu Jakub Osina. O różnych formach wsparcia mówił także Leszek Czechowski- Już w ubiegłym roku podpisaliśmy porozumienie z organizacjami pozarządowymi o współpracy. Pierwszym elementem było powołanie generatora wniosków, który już funkcjonuje. Przy tej okazji zachęcam wszystkich do korzystania z niego. Współpracujemy również na polu merytorycznym. Staramy się, by przy udziale organizacji pozarządowych i naszych powiatowych jednostek stworzyć jak najbardziej korzystne warunki do rozwoju działalności- zapewnił Czechowski.
bilg
Podczas szkolenia nie zabrakło teoretycznych wskazówek, a także uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące konkursu. Organizatorzy zapewnili także możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje wniosków z Mobilnym Animatorem.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button