AKTUALNOŚCIEDUKACJA

ROCZNICOWO W " BRONKU"

10 lutego minęła 54. Rocznica śmierci patrona I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku – Władysława Broniewskiego. Z tej okazji tradycyjnie miały miejsce różne projekty upamiętniające artystę. Ich finał w postaci Dnia Patrona Szkoły odbył się 12 lutego.
Główne uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona odbyły się w sali gimnastycznej i przybrały kształt wywiadu z wnuczką Władysława Broniewskiego – Ewą Zawistowską. Uczniowie po mistrzowsku wcielili się w swoje role, dzięki czemu widzowie mogli poznać życiowe problemy doświadczonego przez los i historię człowieka. Inscenizacji towarzyszyły nagrania interpretacji wierszy w wykonaniu Władysława Broniewskiego, najsłynniejsze aranżacje muzyczne oraz występy młodych artystów z gimnazjów powiatu świdnickiego – laureatów konkursu recytatorskiego i poezji śpiewanej. Młodzież obejrzała także wyróżniony w szkolnym konkursie film trójki drugoklasistów „Postaw na Bronka”.
W ciągu ostatniego miesiąca trwały konkursy dla uczniów „Bronka” oraz młodzieży powiatu świdnickiego. W konkursie wiedzy o szkole i patronie dla uczniów klas pierwszych zwyciężyła klasa 1C w składzie Natalia Czupryn, Natalia Parada, Nikola Kasperska, Wojtek Radek. W klasyfikacji indywidualnej najlepsza okazała się Iga Blicharz.
W konkursie na film o szkole nagrodzono pracę uczniów klasy 2A1 Oli Szymanek, Patryka Sidora i Wojtka Kowalczyka.
11 lutego odbył się także długo wyczekiwany Konkurs Poezji Władysława Broniewskiego oraz Konkurs Poezji Śpiewanej. W gronie jurorów znalazły się znane postaci świdnickiej kultury:
Jadwiga Ciołek, Barbara Kasprzak i Jacek Zakrzewski.
Zwycięzcy V Powiatowego Konkursu Poezji Władysława Broniewskiego w kategorii recytacja to:
Katarzyna Przekaza z Gimnazjum nr 3 w Świdniku z utworem „Po co żyjemy”( miejsce I), Kamila Jesionek z Gimnazjum w Mełgwi z utworem „Grób Tamerlana”(miejsce II) oraz Dawid Baran z Gimnazjum w Mełgwi z utworem „ Nocny gość” (miejsca III). W kategorii „poezja śpiewana”
I miejsce ex aequo zajęły Paulina Kosowska (Gimazjum nr 3 w Świdniku) z utworem „Miasto kochane, piękne” oraz zespół Breaking point (Gimnazjum nr 1 w Świdniku) w składzie Natalia Toboła, Maja Pawłowska, Bartek Ekiert, Ola Skaimowska, Wiktoria Perlińska z utworem „Bagnet na broń”.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w obchody tej ważnej dla „Bronka” rocznicy.
(I LO w Świdniku)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button