AKTUALNOŚCIŻYCIE I STYL

MF OSTRZEGA: UWAŻĄJ NA FAŁSZYWE SMS- Y O NARODOWEJ LOTERII PARAGONOWEJ

MF ostrzega: uważaj na fałszywe sms-y o Narodowej Loterii Paragonowej

Fot. MP/Kurier PAP
Fot. MP/Kurier PAP

Ministerstwo Finansów zamieściło na swojej stronie komunikat z ostrzeżeniem przed smsem o następującej treści:

„NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyz masz SZCZESLIWY PARAGON i możesz zamienic go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177″

Resort podkreśla, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy, a organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają wiadomości SMS o tej treści.
Ministerstwo przypomina, że organizator Narodowej Loterii Paragonowej w dniu losowania wysyła do zwycięzców e-maila, a następnego dnia kontaktuje się telefonicznie.
Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego i promować uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami. W konkursie nagradzane są osoby, które biorą paragony lub proszą o nie w sytuacji, gdy sprzedawca sam ich nie wręcza.
Od początku loterii, tj. od 1 października 2015 r., MF wręczyło uczestnikom loterii już 3 nagrody główne, czyli samochody Opel Astra. Łącznie do dzisiaj wylosowano 43 zwycięzców. Warto też pamiętać, że co kwartał resort losuje nagrodę specjalną, czyli Opla Insignię, spośród tzw. paragonów branżowych (w IV kwartale 2015 r. było to „fryzjerstwo i pozostałe usługi kosmetyczne”, w I kwartale 2016 r. to „prywatna praktyka lekarska i dentystyczna”). Pierwszą nagrodę specjalną wylosowano 18 stycznia.
Zgodnie z regulaminem zwycięzców loterii wyłania w sposób losowy komputer, przebadany i dopuszczony do użytku przez Instytut Elektrotechniki w Warszawie oraz zarejestrowany w urzędzie celnym. Nad każdym losowaniem czuwa Komisja Nadzoru Loterii oraz dodatkowo notariusz, który protokołuje je w formie aktu notarialnego. Żadna z osób obsługujących losowanie nie ma wpływu na wyniki loterii. Aby zapewnić pełną przejrzystość wyłaniania zwycięzców, z udziału w loterii wykluczeni zostali pracownicy i rodziny organizatora, firm współpracujących w prowadzeniu loterii, pracowników Ministerstwa Finansów i ich rodziny (małżonkowie, rodzeństwo, wstępni, zstępni).
Na podst. MF
http://kurier.pap.pl
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button