AKTUALNOŚCI

UKRADLI BEZWARTOŚCIOWE KABLE

Po raz trzeci w tym tygodniu doszło do kradzieży kabla sejsmicznego. Na niektórych drogach powiatu świdnickiego montowane są bramki wraz z czujnikami połączonymi specjalnym kablem. Właśnie one, jak również same czujniki stały się łupem złodziei. Montażem zajmują się pracownicy Geofizyki Kraków, którzy prowadzą prace badawcze.- Przypominamy, że kable posiadają znikomą wartość, jak również nie mają żadnego zastosowania w gospodarstwie domowym o czym nie wiedzą zapewne osoby, które dokonały ich kradzieży- wyjaśniają świdniccy policjanci.

We wtorek świdnicka Policja została powiadomiona o kradzieży kabla sejsmicznego rozłożonego w Woli Piaseckiej. To już trzecia taka kradzież w ostatnim tygodniu. Poprzednie miały miejsce w Majdanku Kozickim oraz Kozicach Górnych. Geofizyka Kraków od 26.01.2016 prowadzi prace badawcze na terenie m.in. powiatu świdnickiego. W tym celu na fragmentach dróg montowane są bramki wraz z czujnikami połączonymi specjalnym kablem. Właśnie te kable jak również same czujniki stały się łupem złodziei.
Kable posiadają znikomą wartość jak również nie mają żadnego zastosowania w gospodarstwie domowym o czym nie wiedzą zapewne osoby które dokonały ich kradzieży. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że kable są specjalnie oznakowane, a rozłożona instalacja jest zabezpieczona podpięciem do systemu oraz zewnętrznej firmy ochroniarskiej.  Pomimo tego, iż ewentualna miedź odzyskana z przerobu kabli stanowić będzie nieznaczną wartość to już sama wartość strat w wyniku uszkodzenia instalacji opiewa na co najmniej kilka tysięcy złotych.
Ostatnia kradzież została wyceniona na około 3000zł. Przypominamy, że za kradzież mienia o wartości stanowiącej przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, co nie zwalnia również z obowiązku naprawienia szkody.
E.W

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button