AKTUALNOŚCI

ŚWIDNIK DLA OLIWIERA

Tuz obok nas, w Świdniku, mieszka Oliwier – 3 letni chłopiec, który walczy z nowotworem. Niestety bardzo rzadkim i bardzo złośliwym, który zaatakował jego mózg. Jedyną szansą na uratowanie życia chłopca jest leczenie za granicą – w Stanach Zjednoczonych lub Niemczech. Koszt leczenia przekracza 400 tys. zł. Do pomocy włączają się ludzie dobrej woli.
oliwierOliwier obecnie przebywa na oddziale hematologii w szpitalu dziecięcym w Lublinie. Ma zdiagnozowany guz mózgu, niestety bardzo rzadki i bardzo złośliwy (IV najwyższy stopień złośliwości). To najgorsza postać guza. Już gorszych nie ma. Choroba bardzo szybko postępuje. Pomimo skomplikowanej operacji usunięcia nowotworu, guz po 1,5 miesiąca odrósł i ponadto powiększył się.
W chwili obecnej guz jest nieoperacyjny. Polscy lekarze są bezradni ze względu na brak procedur leczenia poza ogólnie dostępnymi. Tradycyjne leczenie nie przynosi efektu.
Leczenie, które pomoże Oliwierowi..
Program NFZ, w takich przypadkach, nie przewiduje refundacji leczenia w klinikach zagranicznych. Tymczasem jedyną szansą by uratować życie chłopca jest leczenie za granicą. Jest ono możliwe przy zebraniu środków w kwocie około 400 tysięcy złotych.
Leczenie polega na molekularnym profilowaniu nowotworu i terapii celowanej. Aby przystąpić do tej terapii należy ją potwierdzić wykonaniem bardzo rozbudowanych i szczegółowych badań genetycznych, a potem sfinansować pobyt w klinice. Nie można jednoznacznie określić, ile potrwa samo leczenie. Wszelkie koszty muszą być opłacone z góry. Największe szanse na leczenie Oliwier ma w Niemczech lub USA. Koszty terapii są zbliżone.
Aby można było uratować życie Oliwiera potrzebna jest kwota około 400 tyś zł
Tylko od zaangażowania ludzi dobrej woli zależy dalsze życie Oliwiera.
Każda wpłata, każde 20, 50 lub 150zł przybliża chłopca do wygrania z nowotworem.
Hojność = zdrowie Oliwiera!
Już 20 marca 2016 roku, w Parafii p.w. Św. Józefa w Świdniku, odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie Oliwiera. Po każdej mszy św. Wolontariusze, przyjaciele rodziny będą kwestować do puszek.
Następna kwesta odbędzie się 10 kwietnia 2016 roku w Parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku.
Kolejne kwesty są w trakcie uzgodnień. O ich terminach można dowiedzieć się na stronie www.zdrowieoliwiera.pl oraz w świdnickich parafiach.
Oliwier jest podopiecznym działającego w Świdniku Stowarzyszenia Modrzew oraz Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.
Wpłaty można kierować na konto Stowarzyszenia Modrzew:
PKO BP O/Świdnik – 20 1020 3176 0000 5902 0162 9591 z dopiskiem: „Darowizna – Oliwier”
Szybkich Wpłat można dokonywać także za pośrednictwem strony internetowej Oliwiera – www.zdrowieoliwiera.pl

Oliwiera można wesprzeć 1% podatku.
W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904,
Koniecznie z dopiskiem w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 29106 Pękala Oliwier
Więcej informacji, oraz dedykowany dla Oliwiera program do PIT, na www.zdrowieoliwiera.pl.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button