AKTUALNOŚCI

BEZ DOKUMENTÓW ALE NA PODWÓJNYM GAZIE

Do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz utrata prawa jazdy grozi 26-letniemu mieszkańcowi gm. Piaski. Mężczyzna wczoraj w południe wybrał się w podróż mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz trafi przed oblicze sądu karnego, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Wczoraj, tuż po godz. 12.00 patrolujący miejscowość Gardzienice Pierwsze piaseccy policjanci na drodze głównej zauważyli pojazd marki Ople Corsa, którego niepewny tor jazdy wskazywał, że kierujący nim mężczyzna chce uniknąć kontaktu z policjantami. Funkcjonariusze podjęli wobec kierowcy kontrolę drogową. Przypuszczenie stróżów prawa, ze siedzący za kierownicą 26-letni kierowca jest po alkoholu ostatecznie potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wskazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.
Teraz 26-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz brak obowiązkowych dokumentów przy kontroli drogowej odpowie przed sądem karnym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny. Cofnięte zostaną mu również uprawnienia do kierowania pojazdami.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button