AKTUALNOŚCISPORT

WYGRALIŚMY Z SERBAMI!

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Serbią 1:0 (1:0) w towarzyskim meczu w Poznaniu. To był pierwszy tegoroczny sprawdzian biało-czerwonych, przygotowujących się do Euro 2016.

Reklama
Robert Lewandowski: ciężko się grało <br>Fot.PAP/EPA
Robert Lewandowski: ciężko się grało
Fot.PAP/EPA
Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Serbią 1:0 (1:0) w towarzyskim meczu w Poznaniu. To był pierwszy tegoroczny sprawdzian biało-czerwonych, przygotowujących się do Euro 2016.
Bramkę zdobył Jakub Błaszczykowski.
Robert Lewandowski (kapitan reprezentacji Polski):
– Ciężko się grało. Przez tę pogodę, boisko nasiąkło wodą i nie można było grać tak jakby się chciało. Ale takie mecze mogą się zdarzyć i trzeba się odnaleźć w takich warunkach. Strzeliliśmy bramkę i chcieliśmy kontrolować to spotkanie.
Wiemy, że jesteśmy na takim etapie w sezonie, że ważne jest, żeby głupio nie biegać, ale umieć się utrzymać przy piłce. Reakcje na boisku są bardzo ważne i trzeba reagować na sytuacje, które mają miejsce i wyciągać wnioski. Jeżeli coś nie idzie, to trzeba to skorygować, bo teraz jest czas na to, żeby coś poprawić”.
 
Adam Nawałka (trener reprezentacji Polski):
– Był to wartościowy przeciwnik. Cieszy postawa drużyny, dużo było gry na dobrym poziomie, mimo że przyszło nam rywalizować w trudnych warunkach. Było kilka faz meczu i z pewnością będziemy musieli popracować nad organizacją gry i pewnymi detalami. Spotkaliśmy się po raz pierwszy od czterech miesięcy, dlatego też nie wszystkie szczegóły naszej gry były dopięte, nie wszystko funkcjonowało tak jak powinno. Brawa należą się zawodnikom za zaangażowanie, za grę do samego końca. Zawsze gramy o zwycięstwo i dziś było to widać.
Zagraliśmy na zero z tyłu, dlatego trzeba pochwalić grę defensywną. Przytrafiło się kilka błędów, ale doskonale dzisiaj spisywali się bramkarze. Wojtek i Łukasz zaprezentowali swój kunszt.
Radovan Curcic (trener reprezentacji Serbii) – Przegraliśmy z bardzo silnym rywalem, Grać przeciwko takiej drużynie to duże, naprawdę duże wyzwanie. A do tego Polacy byli noszeni przez świetny doping publiczności.
Nam zabrakło trochę wiary w uzyskanie lepszego wyniku, ale wszyscy zasługują na słowa pochwały i szacunek. Zdarzyły nam się błędy, ale one zawsze będą. Moi zawodnicy naprawdę dali z siebie wszystko. Możemy tylko żałować, że nie udało nam się wykorzystać sytuacji, które stworzyliśmy, bo zasłużyliśmy na remis.
http://kurier.pap.pl
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button