AKTUALNOŚCI

ROWER ZDERZYŁ SIĘ Z AUTOBUSEM

68-86830Jazda pod wpływem alkoholu oraz brak elementów odblaskowych przyczyniły się najprawdopodobniej do wypadku, jaki miał miejsce w miniony piątek późnym wieczorem w miejscowości Oleśniki gm. Trawniki. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala po tym, jak czołowo zderzył się z autobusem. Jego rower nie był oświetlony, zaś on sam, nie posiadał odblasków.

Do wypadku doszło około godz. 21.30. Ze wstępnych ustaleń świdnickich policjantów wynika, że 26-letni rowerzysta,  mieszkaniec gm. Fajsławice,  poruszając się pasem przeznaczonym dla przeciwnego kierunku jazdy zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka autobusem marki Mercedes.

W wyniku tego wypadku, cyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do lubelskiego szpitala. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Od 26-latka pobrana została także  krew do badań. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

68-86831Policjanci ustalili, że kierowany przez 26-latka rower nie był oświetlony. Cyklista nie miał też na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Nikomu z podróżujących autobusem osób nic się nie stało.

Policjanci apelują: wiosenna aura sprzyja do częstszego podróżowania rowerem, motocyklem. Pamiętajmy, by przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo. Brawura, prędkość i brak wyobraźni to częste przyczyny wypadków z udziałem kierowców jednośladów. To oni są w większej mierze narażeni na poważniejsze skutki wypadków niż kierowcy  samochodów. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa powinni zadbać o oświetlenie jednośladu oraz używanie odblasków. Kolejnym warunkiem by wsiąść za kierownicę pojazdu jest trzeźwość kierowcy.

KPP Świdnik

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button