AKTUALNOŚCI

LOTY Z LUBLINA DO TEL AWIWU?

20160405_174300Jak podaje branżowy portal fly4free.pl, Ministerstwo Turystyki Izraela nęci linie lotnicze ogromnymi dopłatami (nawet do 150 euro do każdego pasażera), by skusić turystów do siebie tanimi biletami. Na resortowej krótkiej liście śród czterech lotnisk z Polski jest Port Lotniczy Lublin.
To rządowy program Izraela, który chce zachęcić do siebie turystów, dla których z powodu napiętej sytuacji politycznej nie jest to szczególnie atrakcyjne miejsce. Szansa na sukces jest większa, bo z powodu ostatnich ataków terrorystycznych Izrael może jawić się jako spokojne miejsce.
W ramach pierwszego pilotażowego programu zachęt Ryanair uruchomił loty na lotnisko Ovda, niedaleko nadmorskiego kurortu Ejlat.
Program Izraela ma na celu zachęcenie linii do otwierania nowych połączeń na największe w Izraelu lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie.
Ministerstwo opracowało już listę 39 lotnisk, z których loty do Tel Awiwu mogą być wykonywane. Znalazły się na niej 4 porty z Polski: Gdańsk, Lublin, Poznań i Wrocław.
Połączenia mogą być całoroczne (od 1 listopada do 31 października 2017) lub sezonowe (do 31 marca), a zainteresowani przewoźnicy muszą spełnić szereg kryteriów.
Kwota dofinansowania zależy od ilości lotów – dla tras w sezonie zimowym tzw. „dopłata marketingowa” wynosi 100-200 tys. EUR, dla lotów całorocznych 150-300 tys. EUR, jednak resort turystyki nie wyklucza, że kwoty te mogą wzrosnąć.

fly4free.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button