AKTUALNOŚCI

DZIŚ DZIEŃ STRAŻAKA

fire-515776_1280Czwartego maja obchodzony jest międzynarodowy Dzień Strażaka. Ustanowione w 2002 roku w Polsce święto obchodzi zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.
Uroczystości związane z obchodami są okazją do nominacji na wyższe stopnie oficerskie i aspiranckie, wręczenia cywilnych odznaczeń dla wyróżniających się w służbie strażaków oraz zaprezentowania sprzętu straży pożarnej i umiejętności strażaków.
Podobnie wyglądać będą powiatowe obchody tego święta.
-Plan imprezy jeszcze nie jest dopięty, natomiast wiadomo już, że powiatowe uroczystości z okazji Dnia Strażaka zaplanowane są na 20 maja od godz. 13.00 w siedzibie KPP SP w Świdniku. – informuje mł. bryg Piotr Pyszko.
Wg raportu o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej powiatu świdnickiego w roku 2015 wynika, że wśród 61 strażaków-ratowników najwięcej jest podoficerów, a tylko dwóch szeregowych. 30 z 61 strażaków ma wykształcenie wyższe.
Od momentu zgłoszenia, w ciągu minuty strażacy muszą wyjechać z bazy. Docierają w czasie max do 15 min. do 90% zdarzeń, bez względu na porę dnia.
Między innymi z tych względów zawód strażaka cieszy się wysokim poziomem zaufania społecznego i prestiżem.
Podziękowania za trud i odwagę w pełnieniu służby złożył m.in. Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.
Do życzeń dołącza się także redakcja Lsw24.
28902dfd
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close