AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

LGD W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE " PATRIOTYZM JUTRA"

Stowarzyszenie LGD „Dolina Giełczwi” zostało beneficjentem ogólnopolskiego programu „Patriotyzm Jutra” otrzymując wsparcie finansowe na realizację projektu „Tam, gdzie stare łączy się z nowym”.
Projekt przygotowany przez LGD, przeszedł szczegółową weryfikację i znalazł się na liście 159 dofinansowanych projektów. Zespół Sterujący programu rozpatrzył 1500 wniosków z całej Polski, a wybranym projektom zostały przyznane dotacje. Program „Patriotyzm Jutra” realizowany jest od 2006 roku ze środków Ministerstwa Kultury  i Dziedzictwa Narodowego,  Muzeum Historii Polski prowadzi go od 2009 roku.
Celem „Patriotyzmu Jutra” jest wspieranie ważnych i oryginalnych inicjatyw związanych z historią Polski, upamiętnieniem wydarzeń i postaci istotnych w dziejach kraju. „Tam, gdzie stare łączy się z nowym” to projekt, który będzie popularyzował wiedzę o przeszłości regionu i jego mieszkańców oraz dawnych tradycjach i kulturze lokalnej, oparty na koncepcji otwartego, partycypacyjnego oraz wirtualnego „muzeum”.
W ramach projektu zaplanowano udostępnienie dotychczas zgromadzonych zasobów historii lokalnej szerokiemu gronu odbiorców poprzez budowę portalu internetowego do wirtualnego zwiedzania Izby Pamiątek Regionalnych w Mełgwi. Wirtualna Izba Pamiątek Regionalnych będzie stanowić część uzupełniającą „muzeum” rzeczywistego, niosąc za sobą wiele korzyści dla odwiedzających. Do realizacji zadań w ramach projektu, głównie prac przygotowawczych i inwentaryzacyjnych zapraszamy mieszkańców gminy Mełgiew i okolic.
Dolina Giełczwi

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama