AKTUALNOŚCI

EKSPERCI W ZUS-IE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Bezpłatne badania i spotkania z ekspertami – na to mogą liczyć ci, którzy odwiedzą lubelski ZUS podczas Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbędzie się w środę, 18 maja.
Eksperci będą czekać na niepełnosprawnych i ich bliskich w sali obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przy ul. Zana 36 w Lublinie. Dyżury potrwają od godz. 9.00 do 14.00. Zainteresowani skorzystają z porad: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin, Miejskiego Urzędu Pracy i oczywiście ZUS-u. Będzie można dopytać o sanatoria, renty, pomoc finansową dla niepełnosprawnych, refundacje do przedmiotów ortopedycznych i dotacje na założenie firmy.
Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy zmierzą chętnym ciśnienie, zbadają poziom cukru we krwi. Będą również doradzać, jak prowadzić zdrowy styl życia i ustrzec się przed rakiem piersi. Z pomocą specjalnego fantomu będzie można nauczyć się, jak samodzielnie wykonać badanie piersi.
ZUS przygotował również spotkanie dla organizacji i stowarzyszeń, które wspierają osoby z niepełnosprawnościami. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z ofertą, jaką lubelskie instytucje mają dla niepełnosprawnych. Spotkanie odbędzie się w lubelskim ZUS-ie przy ul. Zana 36A. Początek o godzinie 11.00.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama