AKTUALNOŚCIEDUKACJA

DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ W PIASKACH

3Dziś w Zespole Szkół w Piaskach odbył się Dzień Otwarty Szkoły, podczas którego nastąpiła prezentacja oferty edukacyjnej oraz bazy dydaktycznej.
– Mamy bardzo szeroką ofertę dla uczniów trzecich klas gimnazjalnych. Przede wszystkim kształcimy w takich zawodach, jak technik pojazdów samochodowych- to nasz zawód sztandarowy, technik usług fryzjerskich i kosmetycznych, no i oczywiście w szkole zawodowej- poinformował dyrektor placówki Waldemar Szałek. W Zasadniczej Szkole Zawodowej można kształcić się w zawodzie-mechanik pojazdów samochodowych lub wybrać profil wielozawodowy. Wśród nowości, jakie oferuje placówka pojawia się Technik Chłodnictwa i Klimatyzacji, który wszedł do klasyfikacji zawodów w ubiegłym roku. Zaproponowano również nowe kierunki, które cieszą się dużym zainteresowaniem, a są to: mechanik motocyklowy i kierowca mechanik. Dużym atutem Zespołu Szkół w Piaskach jest bogata baza dydaktyczna. Znajduje się tu nowoczesne zaplecze sportowe, warsztaty szkolne, czy pracownie- kosmetyczna i fryzjerska.
8–  Infrastruktura sportowa i zawodowa jest tutaj wzorcowa- mówi wicestarosta Waldemar Białowąs.- To jest bardzo ważne w edukacji ponadgimnazjalnej. Dodatkowo można tu znaleźć całą paletę kierunków kształcenia zawodowego. To pokazuje, że warto się uczyć w Zespole Szkół w Piaskach, a zdobyte wykształcenie daje gwarancję zatrudnienia- dodał Białowąs.
W trakcie Dnia Otwartego można było usiąść za kierownicą nowoczesnej, hybrydowej Toyoty lub wziąć udział w warsztatach makijażu. W tym dniu placówka obchodziła III Dni Europejskie. W związku z tym przedstawiono ekspozycję i promocję projektów europejskich, realizowanych przez szkołę w ramach funduszy UE7– Szkoła pozyskała wiele środków zewnętrznych, nie tylko na zajęcia związane z szerszą edukacją, ale także na infrastrukturę. Nowa hala, Orlik, siłownia, wyposażenie sal dydaktycznych, warsztatów, na to wszystko pozyskano środki europejskie. Okazuje się, że Zespół Szkół w Piaskach pozyskał ich najwięcej, ze wszystkich jednostek organizacyjnych powiatu świdnickiego- zauważył starosta Dariusz Kołodziejczyk.
Podczas tegorocznych Dni Otwartych rozstrzygnięto także konkurs ekologiczny „Rowerem na koniec świata”, który był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu świdnickiego i krasnostawskiego.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama