AKTUALNOŚCI

DWOJE NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW W JEDNYM AUCIE

Dwoje nietrzeźwych kierowców zatrzymali wczoraj w Świdniku policjanci z patrolówki. Znajdująca się pod wpływem alkoholu 29-letnia mieszkanka Lublina kierowała samochodem Suzuki krótką chwilę po tym, jak jej nietrzeźwy znajomy prowadząc to samo auto wjechał w latarnię na jednym z parkingów. Do ujęcia amatorów jazdy na podwójnym gazie przyczynił się telefon od jednej z osób obserwujących zdarzenie.

Wczoraj w godzinach wieczornych dyżurny świdnickiej Policji powiadomiony został telefonicznie o kierowcy auta Suzuki, które na jednym z parkingów wjechało w latarnię w trakcie cofania. Ze zgłoszenia wynikało, iż kierujący autem mężczyzna przesiadł się po wszystkim na tylne siedzenie samochodu a dalszą jazdę kontynuowała dotychczasowa pasażerka. Chwilę później policjanci zatrzymali do kontroli opisany samochód na jednej z pobliskich ulic. Kierującą okazała się 29-letnia mieszkanka Lublina bez uprawnień do kierowania pojazdami, której badanie trzeźwości wykazało wyraźnie ponad 3 promile alkoholu. Niemal taki sam wynik badania osiągnął jej pasażer -29-latek z Lublina również bez uprawnień, który chwilę wcześniej doprowadził do zderzenia z latarnią.  Jak się okazało, Suzuki, którym kierowali, pożyczone było od jednego z ich znajomych.
Obydwoje kierowców odpowiadać będzie przed Sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
KPP w Świdniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama