AKTUALNOŚCIEDUKACJA

GASTRO TRAVEL- I WOJEWÓDZKIE TARGI TURYSTYCZNO- GASTRONOMICZNE

Dzisiaj, na Placu Konstytucji 3- go Maja odbyły się I Wojewódzkie Targi Turystyczno ‑ Gastronomiczne „Gastro Travel” Świdnik  2016. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin  oraz Starosta Powiatu Świdnickiego.
– Dzisiejsze I Wojewódzkie Targi Turystyczno ‑ Gastronomiczne „Gastro Travel” to przedsięwzięcie mające na celu wyartykułowanie branży turystycznej i gastronomicznej, spośród wielu istniejących na rynku. To wydarzenie podkreśla zainteresowanie Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku, w kształcenie młodzieży właśnie w tych kierunkach. Dzisiejsi wystawcy to nasi partnerzy, pracodawcy oraz współtwórcy procesu dydaktycznego- powiedział, rozpoczynając tym samym imprezę, dyrektor Z S nr 1, Krzysztof Gałan.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, władz powiatu, w osobach- starosty, Dariusza Kołodziejczyka, wicestarosty Waldemara Białowąsa i członka zarządu, Jakuba Osiny, przedstawicieli uczelni wyższych, instytucji min. Marcina Trocia, dyrektora PUP w Świdniku, partnerów zawodowych i sponsorów.- To, co organizuje Zarząd Województwa Lubelskiego, to co robią poszczególne podmioty zajmujące się gastronomią i turystyką warto przenosić na grunt powiatowy. Jak widać takie Targi mają sens- powiedział starosta, Dariusz Kołodziejczyk. Podczas imprezy na zaproszonych gości czekało wiele atrakcji min. występy muzyczne, pokazy mody, tańca, czy degustacje.- Taka promocja turystyki, to promocja naszego powiatu w tym zakresie. To także promocja szkół, możliwości edukacyjnych, co jest zgodne z tym, co jako Świdnik Wspólna Sprawa obiecywaliśmy podczas kampanii wyborczej i co konsekwentnie realizujemy- powiedział Jakub Osina, członek zarządu powiatu. Podczas Targów można było zobaczyć także pokazy kuchni meksykańskiej, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, obejrzeć pokazy turystyczne, tańce, plenery malarskie, pokazy dzielności bojowej wojów średniowiecznych, a także wygrać vouchery na bezpłatny kurs barmański.- To kolejna inicjatywa naszych szkół pod względem promocji kierunków kształcenia. Zespół Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku to perełka wśród placówek edukacyjnych powiatu świdnickiego. Taka impreza podnosi wiarygodność funkcjonowania takich szkół i kształcenia zgodnie z wymogami rynku pracy i przyszłych pracodawców- podkreślił wicestarosta Waldemar Białowąs.
Podczas imprezy nastąpiło także wręczenie nagród z konkursu plastycznego: Walory turystyczne Lubelszczyzny. Plener malarski Grażyny Łańcuckiej z Krainy Rumianku: Świdnicka Wiosna oraz wziąć udział w konkursie na najciekawsze stanowisko wystawiennicze.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama