AKTUALNOŚCIEDUKACJA

DRZWI OTWARTE „POSTAW NA BRONKA”- fotorelacja

DSC_2075Wczoraj, 19 maja dla przyszłych uczniów otwierał swoje podwoje świdnicki „ Bronek”.  Podczas Drzwi Otwartych Szkoły dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku prezentowali gimnazjalistom i ich rodzicom ofertę edukacyjną placówki.
Drzwi Otwarte rozpoczęły się od spotkania opiekunów grup, którzy zapoznali przyszłych uczniów z zasadami gry. „ Bronek” w tym roku postawił na grę miejską, w której każda klasa miała za zadanie przejść odpowiednią ścieżkę. Efektem było ułożenie hasła- wiersza W. Broniewskiego. – Polegało to na tym, że uczniowie przechodząc z sali do sali, poznawali ofertę edukacyjną szkoły, z danego przedmiotu i rozwiązywali quiz. Za dobrą odpowiedź otrzymywali fragment wiersza W. Broniewskiego, z którego tworzyli całość. Pierwsze trzy klasy, które zrobiły to najszybciej otrzymały nagrody- niespodzianki- wyjaśnił dyrektor, Stanisław Stefańczyk.
DSC_1927
W roku szkolnym 2016/ 2017 szkoła rekrutuje do klas: matematycznej, pod patronatem Politechniki Lubelskiej, humanistycznej, z edukacją medialną, językowo- menedżerskiej, pod patronatem Zakładu Lingwistyki Stosowanej UMCS, biologicznej, pod patronatem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, sportowej- siatkarskiej i personelu pokładowego, we współpracy z Portem Lotniczym w Świdniku.
– Zarówno klasa sportowa, jak i klasa stewardess cieszą się dużym zainteresowaniem.  Ogromnym zaskoczeniem jest zainteresowanie wśród chłopców właśnie klasą personelu pokładowego. Tutaj pragnę zaznaczyć, że steward to nie tylko latanie, ale chociażby służba na morzu- mówi Stefańczyk.
Podczas takiej imprezy nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu. W Dniach Otwartych Szkoły uczestniczył wicestarosta, Waldemar Białowąs. – „Bronek” jest perełką wśród szkół ogólnokształcących nie tylko powiatu, ale całego regionu. – zaznacza wicestarosta Białowąs – doskonałe wyniki w nauce, stuprocentowa zdawalność matur, profilowane klasy oraz fantastyczna, niepowtarzalna atmosfera szkoły z 60-tradycją to jej największe atuty.
Warto postawić na Bronka!
więcej djęć: https://drive.google.com/folderview?id=0BxE7i-vT3qaZbXVhelowVkNzTkU&usp=sharing
 
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama