AKTUALNOŚCI

STRAŻ POŻARNA W AKCJI

W ostatnich dniach strażacy mieli pełne ręce roboty. Ich działania były związane głównie z pomocą i usuwaniem skutków zdarzeń drogowych. Oto ich ostatnie akcje w powiecie świdnickim.
17 maja w godzinach popołudniowych ratownicy z JRG w Świdniku i OSP w Trzeszkowicach prowadzili działania związane z usuwaniem skutków zdarzenia drogowego w Mełgwi. Strażacy zabezpieczyli pojazd i miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem drogowym do czasu przybycia patrolu Policji. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

IF
   zdjęcia: mł. kpt. Arkadiusz Forankiewicz
tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko
15 maja, około godziny 11., ratownicy z JRG w Świdniku i OSP w Trawnikach udzielali pomocy osobom poszkodowanym w zdarzeniu drogowym w Dorohuczy, gmina Trawniki, powiat świdnicki. W zdarzeniu brało udział 5 osób, 3 zostały poszkodowane – zabrane do jednostek ochrony zdrowia karetkami PRM i śmigłowcem LPR. W trakcie działań, w celu ewakuacji jednej z osób z pojazdu, korzystano z narzędzi hydraulicznych. Ratownicy ponadto udzielali aktywnie kwalifikowanej pierwszej pomocy przy wykorzystaniu zestawów PSP R-1. Działania ratownicze trwały 2 godziny.
6f317797
47ecf1dd
zdjęcia: st. kpt. Paweł Ostrowski
tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko
4 maja w godzinach nocnych 3 zastępy PSP i 2 zastępy OSP prowadziły działania gaśnicze w Kolonii Siedliszczki, gdzie pożarem objęty był opuszczony, drewniany dom.    W trakcie działań trwających ponad 3 godziny podano 2 prądy wody, przeszukano i poddano rozbiórce grożący zawaleniem budynek. W działaniach uczestniczyło łącznie    19 strażaków.
41b0a077
57b8f165
zdjęcia: st. kpt. Paweł Ostrowski
tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama