AKTUALNOŚCI

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.: st.bryg. Grzegorz Alinowski  – Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie, przedstawiciele władz powiatu- starosta Dariusz Kołodziejczyk i członek zarządu powiatu, Jakub Osina, ks. kanonik, Leszek Surma, wójt Rybczewic- Elżbieta Masicz,  Elżbieta Korbus- zastępca wójta gminy Mełgiew, Grzegorz Hołub- Komendant Powiatowy Policji w Świdniku. Nie zabrakło również kierownictwa i przedstawicieli samorządów i instytucji współpracujących stale z Komendantem Powiatowym PSP w Świdniku oraz emerytów służby pożarniczej.
Przybyłych gości powitał Komendant Powiatowy bryg. Sławomir Kowalczyk. W trakcie przemówienia komendant podsumował mijający rok oraz przedstawił plany na najbliższy okres. Nie zabrakło również podziękowań skierowanych do współpracujących samorządowców i przedstawicieli służb i instytucji oraz przede wszystkim do współpracowników i funkcjonariuszy komendy. – Być strażakiem to wielki zaszczyt, ale to też zgoda w razie potrzeby poświęcić własne życie. Gotowość niesienia pomocy, ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego- to działania wpisane w codzienną, strażacką służbę. Życzę, aby towarzyszyła Wam chwała i zaszczyty oraz osobista duma i satysfakcja z najlepiej wypełnianego zadania- powiedział st. bryg. Grzegorz Alinowski  – Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie. Słów uznania dla pracy strażaków nie szczędził starosta, Dariusz Kołodziejczyk– Nieprzypadkowo Wasz zawód cieszy się największym zaufaniem społecznym. To wielki zaszczyt uczestniczyć w takim święcie i nasza, tak liczna obecność niech będzie wyrazem szacunku i oddaniem czci za ciężka pracę- powiedział starosta.
Apel był również okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i wyróżnień strażakom Komendy Powiatowej PSP w Świdniku. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał stopień brygadiera Sławomirowi Kowalczykowi– Komendantowi Powiatowemu PSP w Świdniku i odznaczył Brązową Odznaką „ Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”- Annę Mrozik.
Awanse:
Do stopnia kapitana awansowany został Jakub Gęca, do stopnia aspiranta sztabowego- Krzysztof Bednarczyk i Arkadiusz Rycaj, do stopnia aspiranta- Jacek Pawelec, do stopnia młodszego ogniomistrza- Sylwester Samoń, Tomasz Łazuka, Paweł Oskroba, Artur Wrona, Piotr Zieliński, Do stopnia starszego sekcyjnego- Przemysław Góralski, Adam Grzegorczyk, Paweł Kurzępa i Paweł Sieczkarz, do stopnia starszego strażaka- Piotr Stolarczuk i Ireneusz Czwórnóg. Do grona aspirantów dołączył Łukasz Kuśpit.
Odznaczenia otrzymali:
Srebrną Odznakę „ Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”- Andrzej Wilkołazki
Brązową Odznakę „ Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”- Karol Kowalski, Piotr Kostka
Złoty Medal „ Za Zasługi dla Pożarnictwa”- Paweł Belniak, Paweł Ostrowski, Zbigniew Kociuba
Srebrny Medal „ Za Zasługi dla Pożarnictwa”- Wojciech Zając
Wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych ( nagrody pieniężne Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego i Komendanta PSP w Świdniku):
– Paweł Dańko, Sylwester Samoń, Marek Bereza, Marcin Adamczyk, Sławomir Terlecki, Michał Król, Paweł Kochalski i Tomasz Żelechowski.
Odznakę za Zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP otrzymał Henryk Adamczyk, a List gratulacyjny z okazji 70. urodzin odebrał Stefan Dziak.
Przybyli goście zrewanżowali się podziękowaniami za owocną współpracę i życzeniami wszelkiej pomyślności w dniu strażackiego święta, skierowanymi do strażaków i kierownictwa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku- Dzisiejsze święto i jego ranga pokazuje, jak szanowaną profesją jest zawód strażaka. W naszej komendzie mamy młodą, dobrze wykształconą kadrę, co nas, jako samorządowców napawa dumą, ale i zachęca do tego, by w miarę możliwości budżetowych pomagać strażakom- podsumował uroczystość członek zarządu powiatu, Jakub Osina.
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button