AKTUALNOŚCI

"GORĄCZKA ZŁOTA" NA FINISZU

Zbliża się okres wakacyjny.Radość dla dzieci, wyjazdy na obozy, kolonie, wypoczynek i relaks. Jednak nie wszystkie dzieci mogą liczyć na takie dobrodziejstwa. Musimy pamiętać, że każdego roku prawie cztery miliony najmłodszych Polaków spędza wakacje w domu z powodu braku funduszy. Szacuje się , że jest to około 65% polskich dzieci pochodzących zwykle z ubogich, zaniedbanych  edukacyjnie i wychowawczo , oraz niepełnych i marginalizowanych rodzin.
Krwiodawcy z „PZL-Świdnik” S.A. wychodząc naprzeciw tym trudnościom, po raz kolejny organizują wspólnie z PCK akcję „Gorączka Złota”, która polega na zbiórce 1,2,i 5 groszowych monet, a także inne nominały do specjalnych skarbonek, które umieszczone są w „PZL-Świdnik”: przy bramie głównej, w holu biurowca, w poszczególnych zakładach, a także w siedzibach związków zawodowych. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą na organizację koloni letnich dla dzieci z najuboższych rodzin i domów dziecka. Dzięki koloniom z PCK mają one szansę spędzić wakacje poza domem i  odreagować trudną sytuację rodzinną.
– Nie zamykamy tej akcji tylko w „PZL-Świdnik”, ale również otwieramy się na miasto i powiat. Nasze skarbonki stoją w Urzędzie Miasta, Starostwie Powiatowym i szkołach średnich naszego miasta i w Piaskach. Zbliżamy się do finału akcji, która potrwa do końca czerwca. Zwracamy się z apelem do mieszkańców miasta, młodzieży szkolnej, pracowników zakładu o wsparcie tak potrzebnej inicjatywy i pomocy najbiedniejszym dzieciom- apeluje Andrzej Słotwiński, p[rezes Kluku HDK-PCK im.Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki w  Świdniku.
Jeżeli posiadają Państwo większe ilości takich monet, organizatorzy proszą o kontakt:
Andrzej Słotwiński tel: 513 27 00 95, lub zakładowy : 81/722 53 35.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close
Reklama