AKTUALNOŚCISPORT

LEWANDOWSKI: NIE JESTEŚMY FAWORYTEM W NASZEJ GRUPIE. BĘDZIEMY ATAKOWALI Z TYŁU

Rober Lewandowski przyleciał do Arłamowa helikopterem <br>Fot.PAP/D.Delmanowicz
Rober Lewandowski przyleciał do Arłamowa helikopterem
Fot.PAP/D.Delmanowicz
 
– Zmęczenie pod koniec sezonu jest normalne. Nasi rywale również będą odczuwać trudy sezonu, ale nie można o tym myśleć. To nie jest w ogóle problem – powiedział Lewandowski na konferencji prasowej.
Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Adama Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.
– Patrząc na ranking FIFA widać, że nie jesteśmy faworytem w naszej grupie. Można powiedzieć, że będziemy atakowali z tyłu. Nie można już zakładać celu, jaki osiągniemy. Musimy iść krok po kroku – ocenił kapitan reprezentacji Polski.
– Patrząc na to, jak gramy, to nie ma co ukrywać, że to jest najlepsza reprezentacja od czasu mojego debiutu w barwach narodowych. Mamy bardzo duży potencjał. Widać to po nas – w jakich klubach gramy i jakie role w nich odgrywamy. To się przekłada na reprezentację. Każdy z nas ma teraz większe doświadczenie – ocenił.
Na jego przybycie do Arłamowa czekało kilkuset kibiców.
– Nie spodziewałem się, że aż tylu fanów tutaj będzie. To jest coś miłego. Piłka jest bardzo popularna. Chcemy mieć kontakt z kibicami, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że nie wszystkich uszczęśliwimy i należy podchodzić do tego z dystansem – dodał napastnik.
W piątek rano Lewandowski został poddany kontroli antydopingowej. Oprócz niego wybrani byli Grzegorz Krychowiak, Bartosz Salamon, Tomasz Jodłowiec, Arkadiusz Milik i Kamil Glik.
– To było tak wcześnie rano, że nie miałem zamiaru otwierać drzwi. Jednak doktor Jacek Jaroszewski tak długo pukał do drzwi, aż musiałem wstać z łóżka. W ostatnich miesiącach bardzo często byłem poddawany takiej kontroli – przyznał Lewandowski.
W poniedziałek w Arłamowie z piłkarzami ma się spotkać prezydent RP Andrzej Duda.
– Spotkanie z prezydentem to na pewno będzie coś innego. Zobaczymy, jak długo to potrwa i co pan prezydent będzie miał nam do powiedzenia. Nie znam szczegółów, ale mam nadzieję, że przyniesie nam szczęście – zakończył Lewandowski.
Zgrupowanie zakończy się w następny poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016.
 
 
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button