AKTUALNOŚCI

DZIŚ DZIEŃ DZIECKA!

Dzisiejszy dzień to dla rodziców okazja do spędzenia dodatkowego czasu ze swoimi dziećmi, składania im życzeń oraz obdarowania swoich pociech prezentami i słodyczami.
girl-1252739_1280 Międzynarodowy Dzień Dziecka ma swoje początki w Światowej Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci.
Nie jest jasne, dlaczego obchody tego święta wyznaczono na 1 czerwca, np. w Brazylii Dzień Dziecka obchodzony jest 12 października, a w Australii w pierwszą sobotę lipca każdego roku.
W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca począwszy od 1952 r. Inicjatorem tego święta była organizacja The International Union for Protection of Childhood, która za cel obrała sobie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Obecnie Dzień Dziecka obchodzony jest w ponad 100 państwach świata.
Niezależnie od daty, jest to okazja do organizowania specjalnych akcji, koncertów i zabaw w szkołach i przedszkolach.
Dziś w Świdniku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z pomocą Miejskiego Ośrodka Kultury organizują Dzień Zabaw Podwórkowych. Na placu Konstytucji 3 maja od godz. 10.00 do 14.00 można pograć w klasy, kapsle czy „państwa-miasta”.
Uczniowie pokażą jak się gra w kapsle, gumę, szczura czy fruczkę. Dodatkowo zaplanowano malowanie twarzy, wspólne rysowanie kredami i tworzenie origami.
Od godz. 11.00 aż do 19.00 w świdnickiej Galerii Venus będzie można uczestniczyć w warsztatach chodzenia na szczudłach, obejrzeć mega bańki i wziąć udział w licznych grach zręcznościowych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button