AKTUALNOŚCI

DZIEŃ DZIECKA Z MUNDUROWYMI

dzieci policja
Z okazji Dnia Dziecka świdniccy policjanci przygotowali niespodziankę dla dzieciaków. Drogówka gościła na corocznym mundurowym festynie w Przedszkolu nr 7 w Świdniku a drzwi świnickiej Komendy Policji otworzyły się dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dominowie.
W Przedszkolu nr 7 policjanci świdnickiej drogówki uczestniczyli w corocznym mundurowym festynie z Okazji Dnia Dziecka gdzie poza prezentacją sprzętu i wyposażenia policyjnego uczestniczyli z dziećmi w konkurencjach sportowych. Natomiast w budynku Komendy Powiatowej Policji w Świdniku odbyły się tzw. ” Drzwi Otwarte”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dominowie mogły z bliska przyjrzeć się pracy policjantów, obejrzeć od wewnątrz radiowóz , sprawdzić działanie radiostacji a także poznały poszczególne piony w Policji. Najwięcej emocji wzbudziło jednak przyglądanie się pracy technika kryminalistyki i prowadzenie z nim mini oględzin „miejsca zdarzenia”.
Miesiące maj i czerwiec to wytężony okres dla policjantów realizujących profilaktykę społeczną. W tym czasie odbywają się liczne konkursy prewencyjne a także intensywnie prowadzone są spotkania z dziećmi przygotowujące je do bezpiecznego spędzania czasu wolnego gdyż wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W maju przeprowadzono eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Nasz powiat na etapie wojewódzkim reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku. W ostatni poniedziałek odbył się również finał powiatowy do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”.
Już 10 czerwca w lubelskim Caritasie na finale wojewódzkim drużyna tej samej szkoły będzie również reprezentowała powiat świdnicki.
KPP
EW

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button