AKTUALNOŚCIEDUKACJAŻYCIE I STYL

„NORWID” SZKOŁĄ ZAWODOWĄ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

3 czerwca w Warszawie odbyła się uroczysta gala w sali kolumnowej Związku Nauczycielstwa Polskiego podsumowująca ogólnopolski projekt dotyczący europejskich rozwiązań w zapewnieniu jakości – ESQA. Konferencja pod tytułem: „Wysoka jakość polskiej szkoły w (dobrej) praktyce” miała na celu prezentację projektu i jego rezultatów, wskazanie przykładów dobrej praktyki w zapewnieniu jakości oraz podsumowanie konkursu pt.:„Szkoła zawodowa najwyższej jakości”. Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida został zgłoszony do konkursu przez nauczycielkę Agnieszkę Dziedzic w kategorii innowacyjnych praktyk zawodowych z projektem pt. „Gotuj z VIP-em i Norwidem”. W ramach tego przedsięwzięcia najlepsi uczniowie ze szkoły z branży gastronomicznej brali udział w zajęciach praktycznych u partnerów branżowych „Norwida”– Restauracji Dwór Choiny w Kazimierzówce i Restauracji Pałacowej w Wierzchowiskach. Tam pod okiem szefów kuchni i w obecności zaproszonych Vip-ów uczniowie gotowali i zgłębiali tajniki specjałów regionalnej i światowej kuchni. Odcinki programu były emitowane w lokalnej telewizji, a autorkami scenariusza i prowadzącymi były Renata Gierszon i Agnieszka Dziedzic.

Norwid

Taka forma praktyk znalazła uznanie u jury konkursowego i zaowocowała przyznaniem szkole certyfikatu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”. Certyfikat rąk Aurelii Michałowskiej – Mazowieckiego Kuratora Oświaty odebrał dyrektor Krzysztof Gałan. To prawdziwy sukces nauczycieli „Norwida” oraz powód do dumy – mówi Krzysztof Gałan – dyrektor szkoły – jest to również motywacja do dalszych intensywnych starań o podnoszenie jakości praktyk zawodowych i nauczania. Zespół Szkół Nr 1 to jedyna szkoła z województwa lubelskiego, której przyznano ten certyfikat.

Dokonując oceny jury brało pod uwagę następujące kryteria: oryginalność, efektywność, zaangażowanie partnerów, otoczenia, uczniów, kompleksowość rozwiązania, możliwość realizacji zgłoszonej praktyki przez inne szkoły lub placówki oraz innowacyjność.

Kreatywnym nauczycielom „Norwida” gratulujemy i przypominamy, że trwa nabór do powiatowych szkół ponadgimnazjalnych.

reklama reklama

(ZS Nr 1 w Świdniku)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button