AKTUALNOŚCI

POSZUKUJĄCY PRACY MIELI W CZYM WYBIERAĆ

targi9
Targi Pracy to możliwość bezpośredniego kontaktu pracodawcy z kandydatem na pracownika. To również doskonała okazja, by zareklamować własną firmę, czy pozyskać przyszłych klientów. Z takiej możliwości skorzystało ponad 80 podmiotów, prezentujących swoje oferty, podczas wczorajszych Targów Pracy, które odbyły się w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku.
– Taka forma spotkań pracodawców z potencjalnymi pracownikami sprawdza się, bo pozwala na pierwszy, nieformalny kontakt. Myślę, że efekty w postaci podjęcia zatrudnienia będą owocowały w latach następnych. Trzeba zauważyć, że Targi Pracy uzupełniają się z Targami Edukacyjnymi, również cyklicznie organizowanymi w powiecie – ocenia Leszek Czechowski, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.
targi2
Wagę kooperacji tak wielu sektorów m.in. nauki, oświaty, samorządów oraz pracodawców docenił również Waldemar Białowąs.
– Dużą rolę w tego typu przedsięwzięciach widzę w uczestnictwie naszych szkół zawodowych i ponadgimnazjalnych, które oferują przyszłościowe kierunki. Nie ma nic ważniejszego niż edukacja dla biznesu i biznes dla edukacji, bo te dwa światy muszą ze sobą współpracować – podkreślał wicestarosta świdnicki.
targi7
To już czwarta edycja Targów. W wydarzeniu tym wzięli udział pracodawcy, agencje pracy, organizacje pozarządowe, instytucje szkoleniowe, urzędy pracy oraz instytucje państwowe z terenu województwa lubelskiego. Osobom szukającym pracy proponowano oferty zarówno z kraju jak i z zagranicy.
– Jako Powiatowa Rada Rynku Pracy wspieramy tego typu przedsięwzięcia, bo widać, że wpływają realnie na zmniejszenie liczby osób bezrobotnych w naszym regionie – mówił Wojciech Świdnik, Członek Powiatowej Rady Rynku Pracy.
Rzeczywiście, z badań wynika, że w powiecie świdnickim stopa bezrobocia spadła już poniżej 14 %. Od stycznia z PUP wyrejestrowało się 500 bezrobotnych.
– Można mówić o sukcesie targów, bo mamy coraz więcej ofert z całego województwa lubelskiego i coraz więcej wystawców. Widać też sektory, gdzie to pracodawcy szukają pracowników, a nie na odwrót – zauważa Marcin Troć, dyrektor PUP w Świdniku.
Spośród ponad 80 wystawców to w większości firmy handlowe, produkcyjne, zakłady budowlane, firmy ochroniarskie oraz firmy opiekuńcze szukały pracowników.
Osoby bezrobotne mogły skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym w zakresie przygotowania lub aktualizacji dokumentów aplikacyjnych. W ramach targów odbyła się także konferencja dla pracodawców pt. „Formy współpracy z pracodawcami”.
Współorganizatorzy targów to: Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi w Lublinie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie oraz Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objęli Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska, Starosta Świdnicki – Dariusz Kołodziejczyk oraz burmistrzowie i wójtowie gmin z powiatu świdnickiego.

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button