AKTUALNOŚCI

MIAŁ DWA PROMILE I WIÓZŁ TRZYLATKA!

tatuś
Do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy grozi 38-letniemu mieszkańcowi gm. Trawniki. Policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli 38-latka, który niepewnie poruszał się pod drodze. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wybrał się w „podróż” wraz ze swoim 3-letnim synem. Za swoją nieodpowiedzialność teraz odpowie przed sądem.
Wczoraj policjanci świdnickiej drogówki na trasie krajowej 12, w miejscowości Biskupice zauważyli niepewnie poruszający się pojazd marki Daewoo Matiz. Podjęli wobec niego kontrole drogową.
Ich przypuszczenie, że kierowca auta jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 38-letniego mieszkańca gm. Trawniki.
Mężczyzna autem podróżował wraz ze swoim 3-letnim synem. Kierowca zaistniałą sytuację tłumaczył tym, że wyjechał tylko na chwile do sklepu. Chłopiec trafił pod opiekę ciotki, a jego nietrzeźwy tata do piaseckiego komisariatu. Po sporządzeniu stosownej dokumentacji służbowej został zwolniony do miejsca zamieszkania.
Teraz sprawa trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.
KPP Świdnik
M.Sz.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button