AKTUALNOŚCISPORT

Lubański: Polska pasuje mi do roli czarnego konia. Arkadiusz Milik strzelił gola Irlandii Północnej. 1:0!

Pierwszego gola dla Polski zdobył Arkadiusz Milik. Włodzimierz Lubański wierzy w naszych piłkarzy <br>Fot.PAP/EPA/B.Zborowski
Pierwszego gola dla Polski zdobył Arkadiusz Milik. Włodzimierz Lubański wierzy w naszych piłkarzy
Fot.PAP/EPA/B.Zborowski
 
W niedzielę okazali się lepsi od Irlandii Północnej, która do Euro 2016 przystąpiła po rekordowej w historii tego kraju serii 12 meczów bez przegranej.
W drugim spotkaniu grupy C Niemcy, którzy w czwartek będą kolejnym rywalem Polaków, pokonali w Lille Ukraińców 2:0.
W meczu z Irlandią Północną do przerwy biało-czerwoni mieli zdecydowaną przewagę w statystykach – m.in. 7:0 w wypracowanych okazjach, 10:0 w rzutach rożnych – ale bramkę zdobyli dopiero w 51. minucie. Jakub Błaszczykowski odegrał do Milika, a ten uderzył mocno po ziemi. McGovern dotknął piłki rękawicą, jednak nie zdołał jej zatrzymać i ta wpadła do siatki.
Decyzją Komisji Technicznej Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA), zawodnikiem meczu został wybrany Krychowiak.
Przebywający we Francji Włodzimierz Lubański przyznał, że do roli czarnych koni Euro 2016 pasują mu Belgia i Polska.
– Mówię na postawie tego, co widziałem w ostatnim czasie. Tego, jak drużyna prezentowała się przede wszystkim w eliminacjach, gdy rozegrała kilka naprawdę świetnych meczów. W spotkaniu z Niemcami pokazała, że może grać jak równy z równym z najlepszymi na świecie. Dlatego uważam, że jest w stanie osiągnąć we Francji dobry wynik – powiedział PAP Włodzimierz Lubański, który podczas Euro 2016 pracuje jako ekspert telewizyjny.
Lubański w roli faworytów turnieju widzi Niemców, Hiszpanów i gospodarzy.
– Dodałbym jeszcze do tego grona Anglię, która w ostatnim okresie bardzo dobrze się spisywała. A jeśli chodzi o czarne konie, bo takie zespoły zawsze są w mistrzostwach, to Belgia i Polska bardzo pasują mi do tej roli – zakończył.
http://kurier.pap.pl

Zapisz

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button