AKTUALNOŚCISPORT

NIE KUPUJ – ADOPTUJ!

pies3Wczoraj na boisku Świdniczanki odbył się charytatywny mecz AVIA juniorzy kontra AVIA stara reprezentacja. Wydarzenie przyciągnęło zarówno fanów futbolu, jak i miłośników zwierząt.
Impreza odbyła się pod hasłem: „nie kupuj – adoptuj” a jej celem  jest promocja adopcji psów ze Schroniska. Organizatorami akcji jest schronisko wraz ze Starostwem Powiatowym w Świdniku.
– Przekazaliśmy 50 legowisk dla psów, które trafią do tych osób, które zechcą adoptować zwierzę. Takie działania należy wspierać – mówił Jakub Osina, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego oraz członek Świdnik Wspólna Sprawa. – Uważam, że nasz stosunek do słabszych, do zwierząt jest miarą człowieczeństwa.
pies2Poza atrakcjami sportowymi czekały również muzyczne: z minirecitalem wystąpiła Monika Kowalczyk. Można było również zobaczyć pokaz tresury psów.
Zarówno podczas meczu, jak i przez cały czas można darować artykuły dla psów np. karmę, smycze czy miski.
Czas na decyzję o adopcji jest tu istotny, bo schronisko ma funkcjonować jeszcze tylko do stycznia 2018 roku. Taka sytuacja spowodowana jest m.in. brakiem dalszej możliwości korzystania z terenu, wynajmowanego przez Nadleśnictwo w Świdniku.
pies1W Krzesimowie ponad 400 psów czeka na adopcję. To psy, które teraz bardzo nas potrzebują!
 
 
 
 
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button