AKTUALNOŚCI

PONIEDZIAŁKOWI PIRACI DROGOWI

Utrata prawa jazdy oraz wysokie mandaty to skutek przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym przez dwóch kierowców, którzy wczoraj wpadli na terenie pow. świdnickiego. Natomiast 30-letni świdniczanin stanie przed sądem dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Wczoraj, tuż przed godz. 9.00, policjanci świdnickiej drogówki w miejscowości Krępiec zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Sharan, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h. Za kierownicą osobówki siedział 30-letni świdniczanin.

Policjanci legitymując mężczyznę wyczuli od niego woń alkoholu. Ich przypuszczenie, że jest nietrzeźwy, ostatecznie potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wskazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto w tkacie kontroli dokumentów okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Wraz z nim podróżowała pasażerka.

Teraz dokumentacja sprawy trafi do sądu karnego. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenie pojazdów. Natomiast za zbyt szybką jazdę bez uprawnień grozi mu grzywna.

Z kolei w godzinach popołudniowych, w miejscowości Wola Piasecka, w niespełna pół godzinnym odstępie czasu na policyjny pomiar prędkości wpadło dwóch kolejnych kierowców. Pierwszy z nich, 36-letni obywatel Rosji, kierując pojazdem marki Cadillac jechał z prędkością 103 km/h. Natomiast 21-letni lublinianin, kierując pojazdem marki Renault jechał z prędkością 110 km/h. Obu kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy oraz otrzymali wysokie mandaty. Lublinianin zgodnie z polskim prawem otrzymał punkty karne.

-Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. A kierując się ostrożnością i zasadą ograniczonego zaufania budujemy bezpieczeństwo na drodze – apeluje Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy KPP w Świdniku.

 
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button