AKTUALNOŚCI

POLICJANCI U DZIECI W OLEŚNIKACH

olesniki
Wczoraj świdniccy policjanci wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy o. w Lublinie spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Oleśnikach na festynie pod hasłem „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym. Bezpieczne Lato”. Festyn był podsumowaniem spotkań jakie odbyły się podczas mijającego roku szkolnego zarówno z pracownikami PIP jak również policjantami.
Wczoraj przy Szkoły Podstawowej w Oleśnikach odbył się festyn pod hasłem „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym. Bezpieczne Lato”. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji. Festyn obfitował w atrakcje i liczne nagrody. Dzieci ani przez chwile nie wyglądały na znudzone i chętnie uczestniczyły we wszystkich zadaniach. Wczorajszy festyn oprócz zabawy miał również cel prewencyjny. Przedstawiciel PIP Tomasz Abramczyk przedstawił dzieciom zagrożenia jakie czyhają na nie podczas zabawy na podwórku oraz podczas prac polowych.
Wielokrotnie przestrzegał dzieci przed, z pozoru bezpiecznymi, zajęciami przy zwierzętach czy sprzęcie rolniczym. W trakcie tej niecodziennej nauki przez zabawę nie zabrakło także przestróg ze strony świdnickich policjantów. Najważniejsze okazały się uwagi związane z poruszaniem się po drogach. To bardzo ważne, gdyż w większości małych świdnickich miejscowości nie ma chodników, a mimo, iż m. in. piesi dobrze wiedzą jakie obowiązują ich przepisy, często zapominają o ich stosowaniu.
Funkcjonariuszom towarzyszyli czworonożni „policjanci”, którzy tradycyjnie wzbudzili wśród dzieci dużo entuzjazmu. Przewodnicy psów służbowych przypomnieli zasady bezpiecznej zabawy ze zwierzętami. Wielką atrakcją okazał się przygotowany przez policjantów krótki pokaz umiejętności ich czworonożnych partnerów w służbie.  Swój pokaz przeprowadzili również strażacy z OSP w Oleśnikach. Poza prezentacją sprzętu m.in. zapoznali dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom pokrzywdzonym w wyniku różnych zdarzeń.
Na końcu wszystkie dzieci uczestniczyły w konkursie wiedzy. Dla wszystkich przygotowane były atrakcyjne nagrody.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button