AKTUALNOŚCI

INFORMACJA WAŻNA DLA KAŻDEGO

15045408377a1945ae0eeaaa1e2ba44dZUS rozpoczął wysyłkę „Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS”. W województwie lubelskim otrzyma ją prawie milion osób. Z dokumentu dowiedzą się, ile składek zgromadzili do tej pory w ZUS-ie. Część otrzyma też prognozę emerytury.
Stąd apel do klientów o uważne przeczytanie tej korespondencji. Dane w niej zawarte dotyczą przyszłości każdego z nas.
W liście, który otrzyma z ZUS ok. 20 mln Polaków, zapisana jest historia ich ubezpieczenia w postaci zgromadzonych przez lata pracy składek. To nasza przyszłość emerytalna – mówi Ewa Kosowska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Składek ZUS. W województwie lubelskim korespondencja dotrze do prawie miliona osób.
„Informację” otrzyma każdy, kto urodził się po 1948 roku i choćby przez chwilę w życiu miał odprowadzane składki do ZUS. Z dokumentu dowie się, ile zgromadził składek w ZUS i jakie kwoty trafiły do OFE. Jeśli pracował przed 1999 rokiem, to dostanie też informację o wysokości tzw. kapitału początkowego. Jeżeli ubezpieczony do końca ubiegłego roku skończył 35 lat, to ZUS wyliczy mu również prognozę emerytury.
Osoby, które są zarejestrowane na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, otrzymają „Informację” przez internet. Znajdą ją na swoim profilu w pue.zus.pl. Wszyscy pozostali dostaną list tradycyjną pocztą.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama