AKTUALNOŚCIEDUKACJA

WYNIKI TESTU GIMNAZJALNEGO 2016

Średni wynik uzyskany w ubiegłym roku przez gimnazjalistów z polskiego to 62 proc.<br>
Fot. PAP/M.Bielecki
Średni wynik uzyskany w ubiegłym roku przez gimnazjalistów z polskiego to 62 proc.
Fot. PAP/M.Bielecki
Za zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie średni wynik uzyskany przez uczniów to 56 proc. punktów, a za zadania z przedmiotów przyrodniczych (czyli biologii, chemii, fizyki i geografii) – 51 proc. punktów.
Gimnazjaliści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Przeprowadzany był on na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.
Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 64 proc. punktów, z niemieckiego – 57 proc., z rosyjskiego – 61 proc., z francuskiego – 75 proc., z hiszpańskiego – 71 proc., z włoskiego – 67 proc.
Średni wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym z angielskiego to 45 proc. punktów, z niemieckiego – 44 proc., z rosyjskiego – 44 proc., z francuskiego – 84 proc., z hiszpańskiego – 71 proc., z włoskiego – 78 proc.
Wstępną informację o wynikach osiągniętych w tym roku na egzaminie gimnazjalnym Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała w piątek na swej stronie internetowej. Również w piątek swoje indywidualne wyniki poznali uczniowie.
Średni wynik uzyskany w ubiegłym roku przez gimnazjalistów z polskiego to 62 proc. punktów możliwych do otrzymania, z matematyki – 48 proc., z historii i wos – 64 proc., z przedmiotów przyrodniczych – 50 proc., z angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego): na poziomie podstawowym – 67 proc., na rozszerzonym – 48 proc.
http://kurier.pap.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama