AKTUALNOŚCI

PZL- ŚWIDNIK NA TARGACH BALT-MILITARY-EXPO

BME 2016-fot. PZL-Swidnik-2PZL-Świdnik, spółka należąca do Leonardo-Finmeccanica uczestniczy w XIV Bałtyckich Targach Militarnych BALT-MILITARY-EXPO, które odbywają się w dn. 20-22 czerwca w Gdańsku, prezentując nowoczesne morskie technologie śmigłowcowe i potwierdzając rolę firmy, jako głównego dostawcy wiropłatów dla polskich Sił Zbrojnych. W wydarzeniu uczestniczy też firma Leonardo Security & Information System (była Selex ES), demonstrując możliwości Zautomatyzowanego Systemu Radarowego Nadzoru (ZSRN) polskich obszarów morskich.
PZL-Świdnik opracował i wyprodukował śmigłowiec W-3RM Anakonda, który służy w polskiej Marynarce Wojennej. Polscy marynarze wykorzystują sześć takich maszyn oraz dwa śmigłowce W-3 w wersji transportowej. Obecnie w Świdniku realizowany jest kontrakt na modernizację pięciu śmigłowców użytkowanych przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej do nowocześniejszej wersji ratownictwa morskiego. W ramach prac PZL-Świdnik dokonuje unifikacji wyposażenia do jednolitego standardu W-3WA RM. Do zadań ratowniczych zostaną również przystosowane maszyny transportowe. Umowa przewiduje też przeszkolenie załóg oraz personelu technicznego. Śmigłowce Anakonda służą w polskiej Marynarce Wojennej od blisko 24 lat i w tym czasie wzięły udział w ponad 330 akcjach ratowniczych.
Poza Anakondami, na stoisku PZL-Świdnik na BALT-MILITARY-EXPO zaprezentowano morską wersję śmigłowca AW101, którego imponujące możliwości w zakresie realizacji misji nad akwenami doceniły marynarki wojenne Włoch i Wielkiej Brytanii, wykorzystujące na co dzień ponad 50 maszyn tego typu. Nie zabrakło też najnowocześniejszego średniego śmigłowca wojskowego AW149 oraz nowoczesnego lekkiego AW169 w konfiguracji przeznaczonej do realizacji misji z zakresu ratownictwa medycznego.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close