AKTUALNOŚCI

KOLEJNE NOWE POŁĄCZENIE Z LUBELSKIEGO LOTNISKA?

20160405_174542Uruchomienie połączeń z Portu Lutniczego Lublin do Tel Awiwu było tematem spotkania, na które do Izraela wyruszyła blisko 100-osobowa delegacja z naszego regionu. Wśród niej znaleźli się m.in.: marszałek województwa Sławomir Sosnowski, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, dyrektorzy z Urzędu Marszałkowskiego i lubelskiego ratusza oraz lokalni przedsiębiorcy.
Jak podaje branżowy portal fly4free.pl, Ministerstwo Turystyki Izraela zachęca linie lotnicze ogromnymi dopłatami. Opracowało już listę 39 lotnisk, z których loty do Tel Awiwu mogą być wykonywane. Znalazły się na niej 4 porty z Polski: Gdańsk, Lublin, Poznań i Wrocław.
To rządowy program Izraela, który ma na celu zachęcenie linii do otwierania nowych połączeń na największe w Izraelu lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie i zachęcić do siebie turystów, dla których z powodu napiętej sytuacji politycznej nie jest to szczególnie atrakcyjne miejsce.
Połączenia mogą być całoroczne (od 1 listopada do 31 października 2017) lub sezonowe (do 31 marca), a zainteresowani przewoźnicy muszą spełnić szereg kryteriów.
– Naszą ofertę kierujemy głównie do tanich linii i wiem, że wszyscy duzi gracze jak Ryanair, easyJet czy Wizz Air są zainteresowani – mówiła portalowi Fly4Free Liza Dvir, rzeczniczka Israel Airports Authority, korporacji zarządzającej publicznymi lotniskami w Izraelu.
Oficjalnego potwierdzenia pozytywnej decyzji o lotach z Lublina do Izraela jeszcze nie ma, ale jak zapewnia marszałek Sławomir Sosnowski, wizyta była owocna i być może przyczyni się do uruchomienia lotów do Tel Awiwu.
 
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close