AKTUALNOŚCI

ZŁOTY JUBILEUSZ DPS W ŚWIDNIKU- FOTORELACJA

DSC00421Dzisiaj Dom Pomocy Społecznej im. Roba Inja w Świdniku obchodzi uroczystość 50- lecia istnienia. Obecnie w DPS zamieszkują mężczyźni niepełnosprawni intelektualnie, którymi zajmuje się doświadczona i wykwalifikowana kadra specjalistów. To właśnie im należały się podziękowania za trud włożony w codzienną, ciężką pracę.
Dom posiada cztery wolnostojące pawilony mieszkalne. Każdy z nich działa na zasadach domu rodzinnego, zapewniając jego mieszkańcom atmosferę bezpieczeństwa i spokoju. Dookoła placówki znajduje się rozległy teren, sprzyjającym wypoczynkowi i rekreacji. W DPS posiada także dobrze wyposażone gabinety rehabilitacyjne. Jednak nie od razu tak było. Na obecną działalność DPS znaczący wpływ wywarła współpraca, nawiązana na początku lat dziewięćdziesiątych z holenderską fundacją „Samen Onderdak”, z Aalten oraz Robem Inja. Dzięki niej w 1993 roku powstał pierwszy, z trzech nowoczesnych pawilonów mieszkalnych. Obchody 50- lecie DPS były doskonałą okazją do wspomnień.- Przez nasz dom przewinęło się wielu pracowników i mieszkańców. Jeden z nich jest szczególnie ważny albowiem od 50 lat jest z nami w DPS. Obecność tego mieszkańca była w pewien sposób przyczyną zorganizowania jubileuszu- wspomina dyrektor placówki, Janusz Kukiełka.- Jest to również okazja do zaprezentowania w szerokim gronie tego, co robimy, jakie mamy plany i osiągnięcia, ale również kłopoty, chociażby niskie płace- dodaje Kukiełka. DSC00415Trud i ciężką pracę docenił starosta świdnicki, Dariusz Kołodziejczyk– Chciałbym życzyć pracownikom dużo zdrowia i siły, bo jak wiemy praca w DPS nie należy do łatwych. Często odbywa się własnym kosztem i wymaga wiele zaangażowania, a efekty nie zawsze są zadowalające. Dlatego doceniam trud i życzę wytrwałości w dążeniu do celu.
Wiele ciepłych słów było skierowanych do dyrektora i pracowników DPS, podczas oficjalnej uroczystości w MOK w Świdniku. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz wojewódzkich na czele z Przemysławem Czarnkiem, Wojewodą Lubelskim. W uroczystości uczestniczyli także: Michał Marciniak – asystent Krzysztofa Hetmana, Posła do Parlamentu Europejskiego, Michał Zdun- przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego- Albin Mazurek, Sandra Inja, żona Roba Inja, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego- Piotr Służewski oraz Jerzy Dębski, dyrektor Oddziału PFRON w Lublinie. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli władz powiatowych- starosty Dariusza Kołodziejczyka i sekretarza, Mariusza Wilka, burmistrzów oraz wójtów z terenu powiatu świdnickiego, radnych rad miejskich i gminnych. Wśród gości pojawili się także dyrektorzy i kierownicy: miejskich i gminnych ośrodków pomocy i integracji społecznej, powiatowych służb, inspekcji i straży, jednostek oświatowych oraz przyjaciół DPS. Najważniejszym punktem spotkania było wręczenie odznaczeń przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który uhonorował osoby zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu. Uroczystego wręczenia odznaczeń, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, dokonał Wojewoda Lubelski, Przemysław Czarnek. Odznaczeni zostali:
DSC00456MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ:
Pan Ryszard Augustyniak
Pani Lucyna Banach
Pani Danuta Bartoszek
Pani Anna Bzowska
 
MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Pani Krystyna Czubacka
Pani Elżbieta Drąg
Pani Magdalena Dziedzic
Pani Kazimiera Kowal
MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Pani Jolanta Krawczyk
Pani Lucyna Kubizna
Pani Wiesława Kulas
Pani Alicja Lipa
Pani Marianna Muzyka
MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Pani Elżbieta Radzikowska
Pan Jerzy Tkaczyk
Pani Zofia Winiarczyk
Pani Anna Wójcik
Pani Bożena Wójcik
MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Pani Irena Augustyniak
Pani Renata Barszcz
Pan Jacek Daniel
Pani Anna Kołodziejczyk
MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Pani Dorota Krzywicka
Pani Katarzyna Latała
Pani Wiesława Olender
Pan Krzysztof Pleskot
MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Pani Hanna Rejmak
Pani Stanisława Sierpień
Pani Małgorzata Siwczak-Bondos
Pani Wanda Szewczyk
Pani Mariola Zielińska-Kuś
MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Pani Agnieszka Augustyniak
Pani Beata Krzywicka-Nowosad
Pan Artur Mazur
Pani Joanna Rudawska
Pani Edyta Smus
Pani Iwona Stachańska
Starosta Dariusz Kołodziejczyk wręczył wyróżnienia osobom szczególnie zasłużonym dla Domu Pomocy Społecznej w Świdniku, a byli to: Sandra Inja, Andrzej Wiśnioch, Henryk Maruszak, Jolanta Ślązak i Janusz Kukiełka. W trakcie uroczystości można było zobaczyć również prezentację o DPS, którą przedstawiła Anita Kolasa, wysłuchać wierszy w wykonaniu Krzysztofa Gwizdala oraz piosenki Seweryna Cioczka i Daniela Dolińskiego. Równocześnie na terenach zielonych przy DPS odbywał się festyn Ars Athletica, czyli gry, konkursy i zabawa taneczna dla podopiecznych placówki.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button