AKTUALNOŚCI

POŁAMANE DRZEWA, BRAK PRĄDU, ZALANE BUDYNKI. TO EFEKT WCZORAJSZEJ BURZY, KTÓRA SZALAŁA NAD PIASKAMI( ZDJĘCIA)

DSC00523Gradobicie i potężna ulewa przeszła wczoraj nad naszym powiatem. Spustoszenia dopełnił silny wiatr. Jedną z gmin, która najbardziej ucierpiała była Gmina Piaski. Trwa usuwanie szkód.
Zgodnie z zapowiedziami meteorologów wczoraj nad naszym regionem przeszły potężne burze z gradem. Dodatkowo wiał silny wiatr, który łamał drzewa, zrywał dachy i linie energetyczne. Tylko w godzinach popołudniowych w woj. lubelskich strażacy interweniowali blisko 60 razy. Nawałnica była przyczyną przerwania IX Festiwalu flaków w Piaskach. Strażacy mieli pełne ręce roboty. W Piaskach woda wdzierała się do budynków mieszkalnych.- To było straszne. Padał grad wielkości pięści, a wiatr zrywał parasole. Najbardziej przestraszone były dzieci, chociaż dorosłym też nie było do śmiechu- mówi Pani Joanna, która burzę spędziła na terenie, na którym odbywał się festiwal. Na szczęście nikomu nic się nie stało.DSC00543 Gorzej było we wsi Giełczew. Tam drzewo przewróciło się na jeden z domów, powodując poważne uszkodzenia. Nawałnica zerwała również linie energetyczne pozbawiając mieszkańców prądu.
Wczoraj burze z gradem i opadami deszczu występowały w pasie Kraśnik, Bychawa, Piaski, Lublin, Łęczna i Siedliszcze. Idącym na wschód w kierunku Włodawy burzom towarzyszył silny wiatr, osiągający prędkość do 90-100 km/h. Druga grupa burz utrzymywała się w województwie warmińsko-mazurskim- podaje IMGW. Dopiero po godzinie 21 burze opuściły województwo lubelskie
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close