AKTUALNOŚCI

SZESNASTOLATEK ODPOWIE ZA KRADZIEŻ

Do Sądu Rodzinnego i Nieletnich trafi dokumentacja sprawy 16-letniego mieszkańca gm. Piaski. Jak udowodnili mu policjanci, dopuścił się kradzieży torebki, wybicia szyb w budynku i wiacie przystankowej. Łączna wartość strat, jaki spowodował, to kwota blisko 2,5 tys. złotych. Kryminalni odzyskali skradziony przez niego telefon komórkowy. 16. latek przyznał się do winy.

Piasecy policjanci wspólnie ze  świdnickimi funkcjonariuszami zatrzymali 16-letniego mieszkańca gm. Piaski. Młodzieniec od pewnego czasu był w kręgu ich podejrzeń do sprawy kradzieży, jaka miała miejsce w nocy z 11 na 12 czerwca tego roku w Wierzchowiskach.
W tym czasie doszło do kradzieży torebki z zawartością dokumentów, kluczyków do samochodu, telefonu komórkowego oraz gotówki w kwocie 300 złotych.
Przypuszczenia policjantów ostatecznie potwierdziło przesłuchanie nieletniego. 16-latek przyznał się do winy. Śledczy odzyskali skradziony telefon komórkowy warty 500 złotych. Ponadto jak się okazało, w styczniu i sierpniu ubiegłego roku nastolatek  wybił szybę w wiacie przystankowej oraz kilka szyb w budynku gospodarczym w Wierzchowiskach II. Łączna wartość strat tych obu zdarzeń to kwota ok. 1400 złotych.
Teraz dokumentacja trafi do decyzji Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje o konsekwencjach prawnych wobec 16-latka.
KPP w Świdniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close