Biskupice od wygranej do wygranej

Bardzo dobrze radzą sobie w rundzie wiosennej B klasy piłkarze Ludowego Klubu Sportowego z Biskupic. W swoim piątym meczu rundy rewanżowej odnieśli czwartą wygraną w rzędu. Tym razem na bocznym boisku Areny Lublin nasi futboliści wysoko bo aż 5:2 (3:0) pokonali Klub Sportowy Bronowice.
Bramki: Tomasz Wyka 2 (45’+1′, 90’+1′), samobójcza (2′), Dawid Zarzeczny (23′), Jarosław Pietraś (76′).
Biskupice: Marcin Głażewski, Adam Siudziak. Sławomir Zarzeczny, Kamil Stasicki, Robert Haczkur, Krzysztof Czułczyński, Tomasz Wyka, Kamil Śliczniak (75′ Damian Kowalski), Arkadiusz Andruszak, Dawid Zarzeczny (70′ Maciej Wasilewski), Jarosław Pietraś.
Mecz rozpoczął się fantastycznie dla naszego zespołu. W 2 minucie piłkę w pole karne zagrał Jarosław Pietraś. Tam rozpaczliwie próbował interweniować jeden z graczy gospodarzy, a że uczynił to bardzo niefortunnie futbolówka trafiła do siatki. Zawodnicy Bronowic próbowali atakować, ale kontrataki przyjezdnych były tego dnia zabójczo skuteczne. Po jednym z nich Dawid Zarzeczny pokonał bramkarza gospodarzy po podaniu z głębi pola. Ostatnia bramka w pierwszej połowie padła w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Doskonała wrzutka Kamila Śliczniaka z rzutu wolnego trafiła pod nogi Tomasza Wyki (na zdjęciu). Ten stał tyłem do bramki, momentalnie odwrócił się i strzelił obok bramkarza do siatki. Gospodarze reklamowali u sędziego pozycję spaloną naszego strzelca, ale arbiter pozostał nieugięty i wskazał na środek boiska.
W drugiej połowie jeszcze mocniej zaatakowali, nie mający nic do stracenia, miejscowi. Kolejne gole padały dopiero w ostatnim kwadransie meczu. Najpierw wynik na 4:0, po szybkiej kontrze duetu: Pietraś – Adam Siudziak, podwyższył ten pierwszy. Potem za sprawą dwóch goli Bronowic, zdobytych w 79 i 88 minucie, zrobiło się trochę nerwowo. W doliczonym czasie gry wszelkie wątpliwości kto tego dnia był lepszy rozwiał Wyka. Nasz zawodnik wyprzedził obrońców Bronowic i strzelił, ale bardzo nieczysto. Kiedy wszyscy myśleli, że bramkarz spokojnie złapie piłkę, ten przepuścił ją pod brzuchem, dopadł do niej wspomniany Wyka i ustalił wynik na 5:2 dla LKS Biskupice.
Kolejnym ligowym rywalem futbolistów z Biskupic będzie Vir Dorohucza. Mecz derbowy zostanie rozegrany w niedzielę 21 maja o godz. 17 w boisku Biskupicach.