AKTUALNOŚCI

PUP CHWALI SIĘ WYNIKAMI

DSC_5135Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku Marcin Troć przedstawił na wczorajszej Sesji Powiatowej dane statystyczne dotyczące osób bezrobotnych z powiatu świdnickiego w roku 2015. Pierwszy roczny raport nowego dyrektora napawa optymizmem. Wskaźniki efektywności zatrudnienia zdają się być bardzo dobre, bo pokazują 81,12%.
Jak wynika z raportu, zarejestrowanych ogółem jest 3830 bezrobotnych, gdzie mieszkańcy wsi stanowią 1714 osób.
Stopa bezrobocia pod koniec ubiegłego roku wynosiła 14,4%. Dyrektor dodał jednak, że na dzień dzisiejszy wynosi już 13,3 %.
Prawie 60% bezrobotnych jest długotrwale bez pracy.
Jeśli chodzi o wykształcenie, najwięcej niepracujących jest z wykształceniem policealnym, średnim i zawodowym. Wśród osób z wykształceniem wyższym i średnim zawodowym najwięcej jest młodych, bo w wieku 25-34 lat. Natomiast z zasadniczym zawodowym niepracujący w wieku 35-44 tworzą najliczniejszą grupę.
Najwięcej zarejestrowanych w urzędzie pracy jest mieszkańców gminy Świdnik, a najmniej gminy Rybczewice.
Podczas ubiegłego roku pozyskano 1336 krajowych ofert pracy, 272 nowych pracodawców, dokonano 7479 kontaktów z pracodawcami.
Na szkolenia indywidualne finansowane z Funduszu Pracy, PO WER, RPO skierowano 74 osoby, a na grupowe 54.
W 2015 roku realizowano takie projekty jak: „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy”(PO WER), „Aktywizacja osób powyżej 30 roku życia”(RPO) czy „Motywacja i Aktywacja”.
Wskaźniki efektywności zatrudnieniowej zdają się być bardzo dobre, bo pokazują 81,12%.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama