AKTUALNOŚCI

PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS WAKACJI

Wakacje to czas wyjazdów naszych pociech na kolonie i obozy. By bezpiecznie dotrzeć do celu podróży policjanci kontrolują m. in. stan techniczny autokarów oraz stan trzeźwości kierowców i posiadanych przez nich uprawnień. Każdy może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem – dzięki niej będzie spokojny, że bliska nam osoba wyruszy w podróż sprawnym autem i dojedzie bezpiecznie do celu.

W minioną sobotę grupa blisko 70 osób ze Świdnika i okolic wyjeżdżała na wakacyjne kolonie. Organizatorzy w trosce o bezpieczeństwo dzieci zwrócili się do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy policji o skontrolowanie zarówno kierowcy jak i pojazdów, którymi wybierali się w podróż do nadmorskiej miejscowości. Funkcjonariusze skontrolowali przede wszystkim stan techniczny autokarów, m. in. stan hamulców, oświetlenie oraz stan ogumienia. Policjanci sprawdzili także stan trzeźwości kierowców oraz posiadane przez nich uprawnienia do przewożenia osób. Rozmawiając z młodymi wczasowiczami policjanci przypomnieli im zasady bezpiecznych zachowań w autokarze i obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Nie zabrakło też rozmowy o zachowaniu w trakcie zwiedzania różnych miejsc.  Przy tej okazji na wycieczki piesze organizatorzy otrzymali od policjantów odblaskowe kamizelki, które jak obiecali, będą wykorzystywać szczególnie idąc w grupie poza terenem zabudowanym.
Jednocześnie przypominamy, że każdy może zgłosić potrzebę kontroli autokaru. W tym celu należy z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem skontaktować się z oficerem dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 997 lub 81 749-42-10.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button