AKTUALNOŚCISPORT

LEWANDOWSKI: PROWADZENIE NAS ROZLUŹNIŁO. WKRADŁA SIĘ DUŻA PEWNOŚĆ SIEBIE

Czagoś zabrakło - mówi Robert Lewandowski <br>Fot.PAP/B.Zborowski
Czegoś zabrakło – mówi Robert Lewandowski
Fot.PAP/B.Zborowski

 

„Szkoda straconych punktów” – powiedział Lewandowski po niedzielnym remisie z Kazachstanem 2:2. Do przerwy polski zespół prowadził 2:0 po bramkach Bartosza Kapustki i Lewandowskiego z rzutu karnego.”Wszystko mieliśmy pod kontrolą. Zdobyliśmy dwa gole, dwa razy trafialiśmy w poprzeczkę, a rywale nie mieli żadnej klarownej sytuacji. Przychodzi druga połowa i wszystko się odmienia. Kazachowie nas przycisnęli, a my spanikowaliśmy. Straciliśmy dwie bramki i próbowaliśmy się podnieść, ale czegoś zabrakło” – ocenił napastnik biało-czerwonych.
„Chyba prowadzenie nas rozluźniło. Nie ma co ukrywać, że wkradła się zbyt duża pewność siebie i przekonanie, że na pewno wygramy. Zimny prysznic nam się przyda. Nawet jak się prowadzi 2:0 albo 3:0, trzeba cisnąć dalej” – przekonywał. „Nie możemy tak do tego podchodzić. Nie możemy się czuć, jak drużyna, która na mundialu walczyć będzie o medale. Musimy grać w tych eliminacjach tak, jak w poprzednich. Widać, że bez pełnego zaangażowania ciężko będzie urwać punkt. Czasami trzeba będzie po prostu walczyć, przepchnąć przeciwnika” – tłumaczył.
„Trzeba cały czas walczy nie na 100, ale na 110 procent. Mam nadzieję, że ten remis nie będzie nic znaczył pod koniec eliminacji. Chciałbym odrobić te dwa punkty już w najbliższych meczach w Warszawie” – zakończył Lewandowski.
http://kurier.pap.pl

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button