AKTUALNOŚCI

W SZKOLNEJ ŁAWCE O EMERYTURZE I SKŁADKACH

note-1574664_1280Od szkoły do emerytury jeszcze daleko, ale młody człowiek spotka ubezpieczenia społeczne na swojej drodze życiowej wcześniej niż przypuszcza. Lepiej, żeby znał swoje prawa już teraz. Umożliwią mu to „Lekcje z ZUS”.

To cykl zajęć, który pomaga uczniom odnaleźć się w tematyce ubezpieczeń, składek, emerytur i prowadzenia własnej firmy. – Nie spodziewałam się, że tyle przydatnych informacji poznam na „Lekcjach z ZUS”. Wydawało się, że nas sprawy z ZUS-em mogą nie dotyczyć. Jak się okazuje, ubezpieczenia społeczne towarzyszą nam przez całe życie, a ryzyko związane z brakiem ubezpieczenia jest zbyt duże – mówi Patrycja Sikora, która uczestniczyła w zajęciach w ubiegłym roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny zachęca szkoły ponadgimnazjalne do organizowania takich lekcji. Zapewnia przy tym wsparcie: gotowe scenariusze zajęć, prezentacje, zeszyty ćwiczeń i spotkania przygotowujące nauczycieli do przekazywania wiedzy z zakresu ubezpieczeń. Najbliższe szkolenia dla nauczycieli zainteresowanych projektem odbędą się w Lublinie: 15, 22 i 28 września. Zgłoszenia pod numerem telefonu 81 535 74 70.

zusSzkoły, które zrealizują lekcje, mogą zgłosić uczniów do ogólnopolskiego konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Pierwszy etap już pod koniec listopada. Termin na składanie zgłoszeń upływa 14 listopada. W finale na uczniów czekają nagrody: laptopy, tablety i czytniki e-booków.

Informacje o „Lekcjach z ZUS” i konkursie oraz kontakt do koordynatorów projektu w swoim regionie można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja.

ZUS

reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button