AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

FRANCISZKÓW LUBI SIĘ BAWIĆ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Konkursy sportowe, sąsiedzka rywalizacja i dobra zabawa. Tak było w minioną sobotę w miejscowości Franciszków, gdzie członkowie Stowarzyszenia Wsi Franciszków zorganizowali Piknik.
– Celem naszego Stowarzyszenia jest aktywizacja mieszkańców. Uważam, że ostatnia impreza ukazuje to jak bardzo zależy nam na aktywnym wypoczynku oraz integracji społeczności Franciszkowa – mówi Paulina Niezbecka, Prezes Stowarzyszenia Wsi Franciszków.
I wygląda na to, że się udało. Krzysztof Wilkołazki poprowadził zajęcia dla dzieci z techniki czerpania papieru. Animatorka poprowadziła zabawy dla najmłodszych z chustą Klanzy, dzieci miały również możliwość zrobienia wielkich baniek mydlanych.
Mieszkańcy mogli również skosztować kiełbasek z grilla i grochówki. Nie zabrakło domowego ciasta oraz wypieków okolicznych piekarni. Zadbano również by dzieci i dorośli mogli potańczyć.
Podczas Pikniku Sąsiedzkiego odbyły się rozgrywki piłkarskie o Puchar Starosty Dariusza Kołodziejczyka. Dorośli i dzieci zagrali też w siatkówkę.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
W rozgrywkach piłkarskich o Puchar Starosty wzięło udział 5 drużyn z terenu powiatu świdnickiego:
Sędzia Główny: Maria Karman …
Sędziowie: Karol Falenta, Arkadiusz Pszeniczka
Torpeda Krępiec I miejsce
Smerfy II miejsce
Niepokonani Franciszków III miejsce
Wysokie Gołempie IV miejsce
FC Franciszków V miejsce
Najlepszy bramkarz – Szat Agata
Najlepszy strzelec – Kosior Kacper
Wyróżnienia:
Antala Sadło (strzelec)
Ulewicz Wiktor (najmłodszy)
Wołowiec Bartłomiej (fair play)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button