AKTUALNOŚCI

W GARDZIENICACH ZATRZYMANO NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ AUTOBUSU SZKOLNEGO

Ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu, który w tym stanie miał zawieźć dzieci rano do szkoły. Jazdę w tym stanie udaremnili mu policjanci drogówki z KWP w Lublinie, którzy w tym czasie prowadzili akcję „Alkohol i Narkotyki”. Na szczęście, 55-latek nie zdążył jeszcze zabrać na pokład autobusu żadnego z uczniów. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. W miejscowości Gardzienice w gm. Piaski zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego autobusem. Za kierownicą pojazdu siedział 55-letni mieszkaniec Lublina. Okazało się, że mężczyzna dopiero wyjechał po dzieci, by zabierać je do szkoły.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy i dokumenty uprawniające do kierowania. Badanie wykazało, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu, gdyż alkomat wskazał 0,3 promila w jego organizmie. W związku z popełnionym wykroczeniem, jego podróż w tym stanie się zakończyła. Na szczęście 55-latek nie zdążył zabrać na pokład żadnego z uczniów. Na miejsce został wezwany drugi kierowca.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem. Za popełnione wykroczenie 55-latek odpowie przed sądem.

KWP

AK

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama