AKTUALNOŚCI

W GARDZIENICACH ZATRZYMANO NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ AUTOBUSU SZKOLNEGO

Ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu, który w tym stanie miał zawieźć dzieci rano do szkoły. Jazdę w tym stanie udaremnili mu policjanci drogówki z KWP w Lublinie, którzy w tym czasie prowadzili akcję „Alkohol i Narkotyki”. Na szczęście, 55-latek nie zdążył jeszcze zabrać na pokład autobusu żadnego z uczniów. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. W miejscowości Gardzienice w gm. Piaski zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego autobusem. Za kierownicą pojazdu siedział 55-letni mieszkaniec Lublina. Okazało się, że mężczyzna dopiero wyjechał po dzieci, by zabierać je do szkoły.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy i dokumenty uprawniające do kierowania. Badanie wykazało, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu, gdyż alkomat wskazał 0,3 promila w jego organizmie. W związku z popełnionym wykroczeniem, jego podróż w tym stanie się zakończyła. Na szczęście 55-latek nie zdążył zabrać na pokład żadnego z uczniów. Na miejsce został wezwany drugi kierowca.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem. Za popełnione wykroczenie 55-latek odpowie przed sądem.

KWP

AK

reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close
Reklama