AKTUALNOŚCI

ZATRZYMANO TRZECH KIEROWCÓW NA '' PODWÓJNYM GAZIE"

Kilkuset kierowców sprawdzili pod kątem stanu trzeźwości świdniccy policjanci. Wczoraj na terenie pow. świdnickiego w trosce o bezpieczeństwo osób na drodze prowadzone były działania prewencyjno-kontrolne. Alkomat ujawnił trzech kierowców na „podwójnym gazie”.
Wczoraj na terenie pow. świdnickiego prowadzone były działania prewencyjno-kontrolne „Alkohol i Narkotyki”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej jednostki skontrolowali kilkuset kierowców pod kątem ich stanu trzeźwości. Łącznie wpadło trzech kierowców na „podwójnym gazie”, dwóch z pojazdów osobowych oraz kierujący jednośladem. Rekordzista, kierowca pojazdu osobowego marki Audi miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu.
Stróże prawa kontrolowali także posiadane przez kierujących wymagane dokumenty. Sprawdzali także sposób przewożenia pasażerów, korzystania z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo, w godzinach popołudniowych w miejscowości Dorohucza w obszarze zabudowanym na pomiar prędkości wpadła kierująca pojazdem marki Peugeot, która nie zbyt długo cieszyła się posiadaniem prawa jazdy. Jej auto, w terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechało z prędkością 101 km/h. 18-latka została ukarana wysokim mandatem karnym oraz punktami karnymi.  Funkcjonariusze za pokwitowaniem zatrzymali jej prawo jazdy.
KPP Świdnik

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama