AKTUALNOŚCI

ZATRZYMANO TRZECH KIEROWCÓW NA '' PODWÓJNYM GAZIE"

Kilkuset kierowców sprawdzili pod kątem stanu trzeźwości świdniccy policjanci. Wczoraj na terenie pow. świdnickiego w trosce o bezpieczeństwo osób na drodze prowadzone były działania prewencyjno-kontrolne. Alkomat ujawnił trzech kierowców na „podwójnym gazie”.
Wczoraj na terenie pow. świdnickiego prowadzone były działania prewencyjno-kontrolne „Alkohol i Narkotyki”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej jednostki skontrolowali kilkuset kierowców pod kątem ich stanu trzeźwości. Łącznie wpadło trzech kierowców na „podwójnym gazie”, dwóch z pojazdów osobowych oraz kierujący jednośladem. Rekordzista, kierowca pojazdu osobowego marki Audi miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu.
Stróże prawa kontrolowali także posiadane przez kierujących wymagane dokumenty. Sprawdzali także sposób przewożenia pasażerów, korzystania z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo, w godzinach popołudniowych w miejscowości Dorohucza w obszarze zabudowanym na pomiar prędkości wpadła kierująca pojazdem marki Peugeot, która nie zbyt długo cieszyła się posiadaniem prawa jazdy. Jej auto, w terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechało z prędkością 101 km/h. 18-latka została ukarana wysokim mandatem karnym oraz punktami karnymi.  Funkcjonariusze za pokwitowaniem zatrzymali jej prawo jazdy.
KPP Świdnik

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close