AKTUALNOŚCI

Z PROMILAMI WIÓZŁ DZIECKO BEZ KASKU

O tym, ze „alkohol za kierownicą” może mieć tragiczny w skutkach finał wiedzą wszyscy. Jednakże w dalszym ciągu zdarzają się przypadki, ze dorośli nie tylko narażają swoje życie, ale też życie swoich najbliższych. W miniony piątek w miejscowości Siedliszczki, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu, ojciec wiózł na motorowerze bez kasku swoją 5-letrnią córkę. Dalszą przejażdżkę uniemożliwili im policjanci.
W miniony piątek, tuż przed godz. 18.00 piaseccy policjanci w miejscowości Siedliszczki zauważyli jadącego motorowerem mężczyznę, który przed sobą wiózł małoletnie dziecko. Podjęli wobec nich kontrole drogową. Kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec gm. Piaski. Pasażerką jednośladu była jego 5-letnia córka. Oboje podróżowali bez kasków ochronnych. Ponadto alkomat u 30-latka wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Dziewczynką zajął się jej dziadek. Teraz 30-latek odpowie przed sądem karnym. Za kierowanie motorowerem na tzw. podwójnym gazie grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poniesie również odpowiedzialność za jazdę bez kasku oraz niewłaściwe przewożenie dziecka.
KPP Świdnik

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama