AKTUALNOŚCIEDUKACJA

NIE- BEZPIECZNI W SIECI

O pozytywnych i negatywnych stronach internetu w odniesieniu do książki rozmawiali piaseccy policjanci oraz przedstawiciel biblioteki z uczniami Zespołu Szkół w Trawnikach. Te niecodzienne warsztaty miały na celu przybliżenie uczniom nieprzemijającą wartość książki, a przede wszystkim wyczulenie na niebezpieczeństwa w sieci.

Piaseccy policjanci wspólnie z przedstawicielem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piaskach zorganizowali warsztaty dla Zespołu Szkół w Trawnikach. Blisko 60 uczniów pracując w grupach wskazywało wady i zalety tradycyjnych, jak i tych w sieci, książek. Okazało się, że młodzi ludzie, choć jak sami przyznają czytają mało książek, to wiedzą jakich mamy noblistów i znają wartość różnych narodowych dzieł. Ponadto jak sami mówią, tradycyjne książki zastąpił im prosty, chociażby poprzez telefon komórkowy, dostęp do Internetu. W drugiej części zajęć piaseccy policjanci omówili zasady bezpiecznego korzystania z netu. Cytując konkretne przepisy prawa wskazali na jego niebezpieczeństwa, szczególnie dla tych, którzy łamiąc prawa innych, np. poniżając ich na forach internetowych, podlegają nawet kilkuletnim karom pozbawienia wolności.
To już kolejne tego typu zajęcia zorganizowane dla młodych mieszkańców pow. świdnickiego. W minionym roku szkolnym te niecodzienne warsztaty skierowane były do uczniów szkół gimnazjalnych gm. Piaski.
 
P.L.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama