AKTUALNOŚCI

JEDNYM SPRZEDAJĄ, INNYM ODDAJĄ… CO DALEJ Z BUDYNKIEM PO OBECNYM URZĘDZIE MIASTA?

11032055_1637728153117043_5353834567119410806_nDzisiaj na portalu społecznościowym pojawiły się informacje dotyczący min. tego, co może stać się z budynkiem po obecnym Urzędzie Miasta. Radna Edyta Lipniowiecka napisała na swojej stronie, że powstał pomysł, by za darmo oddać go prokuraturze!
Radna poinformowała, że sprzedane będą dwie działki po Coca-Coli. To inwestycja pod wielorodzinną zabudowę mieszkaniową. Pojawiły się również informacje, że pod młotek mają iść- ziemia pod halą przy targowisku miejskim i ziemia pod galerią w centrum miasta. Grunty są w użytkowaniu wieczystym zarządzających nimi spółek, a właścicielem ziemi jest gmina. O zakup ziemi wystąpili właściciele budynków. We wpisie możemy również przeczytać o tym, jakie plany mają władze w związku z budynkiem i ziemią po obecnym Urzędzie Miasta. Pojawił się pomysł, by oddać go za darmo prokuraturze. – Jedni muszą płacić, inni dostają za darmo. Dlaczego? Sama chciałabym wiedzieć. Na takie gospodarowanie zgody jednak być nie powinno, sprzedawać i inwestować trzeba, bowiem racjonalnie a nie dla własnego widzimisię…a tak mam wrażenie właśnie się dzieje.- podsumowała Edyta Lipniowiecka.
Oto cała treść wpisu radnej Edyty Lipniowieckiej:
„Gmina Miejska Świdnik, a dokładnie jej obecne władze rozpoczęły prawdopodobnie
akcję „uzupełniamy miejską skarbonkę”… Uzupełniają, bo prawie 12 milionów złotych wydano do tej pory na nowy Urząd Miasta, z czego brak przecież jeszcze wyposażenia, a pieniędzy może zacząć brakować. W perspektywie budowa basenu, którego koszty już teraz drastycznie się zmniejszają, miał być kompleks za 40 milionów będzie ponoć za 25 mln…W styczniu po przetargu może się nawet okazać, że szumnie zapowiadany „Słoneczny Świdnik” będzie jedynie swoim cieniem. Nie mniej jednak pieniądze trzeba zbierać, bo w budżecie na 2017 rok, jak mówiono na jednej z sesji RM, do zrealizowania będzie kilkadziesiąt inwestycji!!! Skąd brać pieniądze na to wszystko? Kolejne podwyżki podatków? Pewnie się pojawią, ale to za mało…Trzeba sprzedawać. Pierwsze pod młotek idą dwie działki po Coca-Coli. I tu się zgadzam. Sprzedać trzeba. Wartość zakupu około 800 tys. zł, szacowany zysk około 1,6 mln zł, inwestycja pod wielorodzinną zabudowę mieszkaniową. Można to było zrobić już wcześniej, ale lepiej późno niż wcale. Niech Świdnik się rozwija. Jestem za.
Jednak kolejne do sprzedaży iść mają: ziemia pod halą przy targowisku miejskim i ziemia pod galerią w centrum miasta, owe grunty są jedynie w użytkowaniu wieczystym zarządzających nimi spółek, właścicielem ziemi jest zaś gmina. Nagle po latach takiego układu, właściciele budynków sami występują do gminy o zakup ziemi…. Dlaczego? W oficjalnym piśmie brak uzasadnienia tejże potrzeby. Wiem, bo pytałam. Co ciekawe gmina i tak nie może sprzedać tej ziemi nikomu innemu, tylko właścicielom budynków. Skąd, więc nagle taka inicjatywa? Dodam jeszcze, że oba przedsiębiorstwa/spółki zawnioskowały o rozłożenie kwoty na 10 rat… A jakie pieniądze zyska gmina? Nie wiadomo….Operat szacunkowy dopiero będzie zrobiony…. Jedyne, co jest pewne to to, że ziemia pod halą przy targowisku warta jest mniej niż 500 tys. zł, pod galerią ponad. Na razie komisje-gospodarki komunalnej i mieszkaniowej oraz strategii i rozwoju- wydały pozytywne opinie. W obu przypadkach wstrzymałam się od głosu… Według mnie za mało danych, za mało czasu by podjąć decyzję (po raz pierwszy usłyszałam o tym w dniu głosowania). I czy warto pozbywać się NA ZAWSZE, działek w centrum miasta?
No i właśnie…działki w centrum miasta. Zostaje jeszcze przecież budynek i ziemia po starym Urzędzie Miasta. I tu otrzymujemy od władz do zaopiniowania oddanie w/w ZA DARMO (!!!) prokuraturze… Tu sprzedajemy, tu oddajemy…? Myślę, może to jest warte tak mało, że nie warto sprzedawać? Raczej wątpię, ale pytam. Odpowiedź mnie zaskakuje…Nie wiadomo…Jak to? Chcemy oddać, miejskie mienie, którego wartość jest nam nawet nieznana??? Przecież to nie burmistrza tylko wszystkich MIESZKAŃCÓW ŚWIDNIKA!!! Na szczęście, radni z w/w komisji, zaopiniowali tę propozycję negatywnie, ale opinia to tylko opinia. Co będzie dalej, zobaczymy… klub rządzący liczy 18 radnych…
Konkluzja taka, jedni muszą płacić inni dostają za darmo…Dlaczego? Sama chciałabym wiedzieć. Na takie gospodarowanie zgody jednak być nie powinno, sprzedawać i inwestować trzeba, bowiem racjonalnie a nie dla własnego widzimisię…a tak mam wrażenie właśnie się dzieje.”

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close