AKTUALNOŚCI

11-LATEK PODPALENIEM SPOWODOWAŁ EWAKUACJĘ SZKOŁY

Do Sądu Rodzinnego i Nieletnich trafi sprawa 11-letniego mieszkańca Świdnika. Chłopiec wczoraj w toalecie Szkoły Podstawowej w Świdniku podpalił pojemnik na papier. Jego zachowanie spowodowało ewakuację szkoły, przerwanie lekcji oraz zniszczenia na łączną kwotę 3 tys. złotych.

Wczoraj, tuz przed godz. 8.00 świdniccy policjanci interweniowali w Szkole Podstawowej Nr 4 w Świdniku. Zgłoszenie dotyczyło podpalenia w toalecie na pierwszym piętrze, przez nieznaną osobę, pojemnika na papier. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej. Ewakuowano uczniów i pracowników szkoły. Wzniecony ogień, zadymienie spowodowały straty w łącznej kwocie 3 tys. złotych.

Świdniccy kryminalni ustalając okoliczności zdarzenia dotarli do 11-letniego ucznia tej szkoły. Na miejsce została wezwana jego matka. Początkowo chłopiec zaprzeczał ale ostatecznie przyznał się do podpalenia. W rozmowie z policjantami nie umiał jednoznacznie wytłumaczyć dlaczego tak się zachował. Teraz dokumentacja sprawy trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

KPP Świdnik

M.Sz.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button