AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Pierwszy Wojewódzki Przegląd Piosenki dla Nauczycieli rozstrzygnięty!- fotorelacja

dsc02766Dzisiaj w restauracji Lachówka odbył się I Wojewódzki Przegląd Piosenek dla Nauczycieli pod hasłem „Śpiewać każdy może, nauczyciel też nie gorzej”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku, który zadbał także o poczęstunek dla gości. Na scenie zaprezentowało się ponad 90-ciu nauczycieli ze szkół województwa lubelskiego, których oceniało jury w składzie: Dariusz Tokarzewski, Beata Olszańska, Elżbieta Pałka i Waldemar Białowąs.
– Sam jestem pedagogiem i wiem, jak ważne jest przełamywanie barier między nauczycielem, a uczniem. Istotne w tym spotkaniu jest to, by pokazać, że nauczyciel to osoba, która także ma swoje pasje, zainteresowania i talenty. Dzisiejszy festiwal jest wielką zabawą, ale i artystyczną rywalizacją. Ważne, by uzmysłowić uczniom, że edukacja to także świetna zabawa.- powiedział pomysłodawca imprezy, wicestarosta Waldemar Białowąs.
Podczas dzisiejszej imprezy wystąpił gość specjalny – Mariusz Matera, wokalista współpracujący z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Swoim patronatem przegląd objął Marszałek Województwa Lubelskiego. To pierwsza tego typu impreza w naszym regionie.- Wszyscy, którzy przyjęli zaproszenie na dzisiejszy przegląd zgodnie twierdzili, że po raz pierwszy spotykają się z tego typu imprezą. To dla nas wielki wyzwanie, ale mam nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych powiatu. Dzisiaj proponujemy rozrywkę w formie muzycznej. Następne imprezy mogą mieć zupełnie inny charakter. Chcemy promować różne talenty naszych pedagogów.- powiedział organizator przeglądu, dyrektor Z S nr 1 w Świdniku, Krzysztof Gałan.
dsc_9081
W przerwie części konkursowej mogliśmy podziwiać serwis synchroniczny,  zaprezentowany przez uczniów „Norwida”, którzy niedawno wzięli udział w IX Mistrzostwach Polski Kelnerów „Junior Waiter” 2016, z których powrócili z wysoką szóstą lokatą!
Ponad 90-ciu nauczycieli ze szkół województwa lubelskiego wystąpiło w 2 kategoriach: solista i zespół. Na wszystkich czekały pamiątkowe statuetki, a dla najlepszych nagrody. Repertuar był dowolny, chociaż o zróżnicowanym tempie.
Wśród zespołów najlepsi okazali się:

  1. PCEZ w Świdniku z zespołem- The teachers
  2. ZS na 1 w Świdniku, z zespołem- Norwid
  3. SOSW w Świdniku.

Jury wyróżniło Szkołę Podstawową w Zofiówce.
Wyróżnienie starosty otrzymała Magdalena Furgała.
Wśród solistów najlepsza była Liliana Sosnowska, druga Edyta Bałaban, a trzeci Rajmund Koch.
Serdecznie gratulujemy!
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama