AKTUALNOŚCI

MON KARA PZL ZA OPÓŹNIENIA

indeks-4
Pięć śmigłowców Sokół i Anakonda, należących do Marynarki Wojennej było modernizowanych w świdnickich zakładach, jednak jak informuje branżowy portal Defence24.pl, nie zostały one przyjęte przez Siły Zbrojne.
W kwietniu minął termin dostawy śmigłowców W-3 Sokół i Anakonda modernizowanych do standardu W-3WARM dla Sił Zbrojnych RP. PZL Świdnik nie wywiązał się z zawartej w kwietniu 2014 roku umowy. Maszyny wciąż pozostają u producenta.
Jak podaje MON, powód odmowy przyjęcia śmigłowców to niewykonanie przez PZL Świdnik określonych w umowie prac modernizacyjnych oraz konieczność usunięcia uwag zgłaszanych przez użytkownika podczas badań zdawczo-odbiorczych.
W związku z opóźnieniem przekazania śmigłowców do użytkownika, naliczono opusty cenowe z tytułu nieterminowej realizacji umowy oraz zmniejszono płatności z tytułu zużytych resursów śmigłowców. Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o nałożeniu na PZL Świdnik kary w wysokości ponad miliona złotych.
To nie pierwsze opóźnienie i kara dla PZL Świdnik. Śmigłowce W-3PL Głuszec oraz VIP miały trafić do odbiorców w 2014 roku. Tymczasem ostatni z nich dostarczono w październiku tego roku.
PZL na razie nie komentuje sprawy.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama